Верховна рада готується офіційно дозволити "кнопкодавство"

Депутати вважають, що їм можна голосувати за своїх колег, адже перед голосуванням кожна фракція збирається і вирішує як голосувати.

У парламенті розглядається пропозиція щодо надання права депутату голосувати за відсутніх сусідів. Наразі депутати обговорюють можливість внесення відповідної норми до регламенту Верховної ради. Про це журналістам розповів голова регламентного комітету ВР регіонал Володимир Макеєнко.

В процесі обговорення теми депутат нагадав, що в Україні діє партійна система виборів і прийняття рішень, "а конституційна норма (щодо персонального голосування) залишились від мажоритарки".

"У нас сьогодні стовідсоткова партійна система, перед голосуванням кожна фракція збирається і вирішує як голосувати, тому ми розглядаємо питання, надати право… але треба внести зміни до Конституції".

"Немає різниці, чи один депутат натисне дві-три-чотири кнопки, чи п'ять депутатів будуть сидіти", - додав він.

На уточнююче питання, чи розглядається питання про те, щоб дозволити одному депутату голосувати за п'ятьох, Макеєнко відповів: "Я не можу про це зараз говорити. Це питання з робочого порядку розглядається в новому проекті про регламент".

При цьому він наголосив, що деякі депутати не встигають на всі пленарні засідання з поважних причин – це відрядження, засідання комітетів, ТСК, зустріч з виборцями або прес-конференції.

Як відомо, у Верховній раді існує практика, коли один депутат голосує за кількох своїх колег, які не присутні на засіданні парламенту.

Через це народні обранці осоромились на всю Європу: парламентська делегація Польщі з гостьової ложі ВР глузувала з процесу голосування українськими депутатами, знімаючи це на телефони та фотоапарати. Польські парламентарі пояснили своїм українським колегам, що в Європі подібний спосіб "волевиявлення" вважається звичайним шахрайством.

Проте спікер Володимир Литвин заявив, що не в змозі примусити народних депутатів ходити на засідання Верховної ради і голосувати за себе персонально.

Читайте також:

Опозиція: 25 людей, які "голосували" за зміну Конституції, взагалі не було в залі

Юрист Ахметова розповів, хто зберігає картки регіоналів

Депутати голосують за закони "по приколу"

Ахметова назвали найбільшим "привидом" у ВР

ВідеоВерховна рада готується офіційно дозволити "кнопкодавство"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: