Верховна рада хоче скоротити президентську кампанію

"Регіонали", представники БЮТ і НУ-НС об'єдналися для внесення змін в порядок виборів глави держави.

У Верховній раді зареєстровано законопроект, яким передбачається скорочення строку президентської передвиборчої кампанії зі 120 до 90 днів.

Відповідний документ спільно внесли депутати від Партії регіонів (Олена Лукаш, Олександр Лаврінович), БЮТ (Андрій Портнов) та НУ-НС (Роман Зварич).

Проектом пропонується змінити порядок формування окружних і дільничних виборчих комісій, зменшити строки виборчого процесу зі 120 до 90 днів, вдосконалити порядок оскарження рішень суб’єктів виборчого процесу.

Також пропонується ліквідувати інститут відкріпних посвідчень та підписних листів на підтримку кандидата на посаду президента.

Законопроектом передбачається, що добровільний внесок фізичної особи до виборчого фонду кандидата на пост президента не може перевищувати чотирьохсот мінімальних розмірів заробітної плати.

Водночас не підлягають обмеженням за сумою і кількістю перерахувань власні кошти кандидата на посаду президента, а також власні кошти партії (партій, що входять до виборчого блоку), які висунули кандидата, які перераховуються на накопичувальний рахунок.

Крім того, документом передбачається, що грошова застава вноситься партією, яка висунула кандидата на пост президента, або кандидатом у безготівковому порядку на спеціальний рахунок ЦВК в розмірі 500 тисяч гривень.

Грошова застава, згідно з законопроектом, не повертається і перераховується до держбюджету.

Запропоновано також внести зміни до Кримінального кодексу за перешкоджання вільному здійсненню громадянином свого виборчого права, перешкоджання діяльності іншого суб'єкта виборчого процесу.

Читайте також:

Ющенко розпустить Раду, якщо побачить "параліч влади"

За 5 років в Україні армія чиновників збільшилася на 40 тисяч

Янукович виклав підстави для розпуску Ради

Ющенко "розправляє крила": він впевнений в перемозі на виборах

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: