Верховна рада хоче забрати дачі Брежнєва і Хрущова

Верховна рада вирішили повернути на свій баланс кримську землю, на якій знаходяться дачі Леоніда Брежнєва і Микити Хрущова.

Верховна рада вирішила в терміновому порядку взяти на свій баланс престижний пансіонат "Гліцинія" в Ялті, де в радянський час розташовувалися дачі Леоніда Брежнєва і Микити Хрущова.

Проект постанови у четвер був зареєстрований у парламенті, і, вже в квітні здравниця може стати депутатською.

Як повідомив автор постанови депутат Юрій Кармазін, поспіх зубумовлений претензіями на "Гліцинію" з боку Державного управління справами.

Йдеться про 20 гектарів найдорожчої в Україні землі, з якої половина — це пам'ятник Лівадійського садово-паркового мистецтва, решта — ботанічний парк.

За словами депутата, частина території пансіонату зараз незаконно здається в оренду невідомим фірмам. За оцінкою директора з маркетингу ріелторської компанії SV Development Володимира Степенка, вартість однієї сотки на цій території навіть в умовах кризи коливається від 25 до 40 тисяч доларів.

Крім того, на території "Гліцинії" знаходиться понад 10 тисяч квадратних метрів житлових та інших приміщень.

Конфлікт навколо пансіонату "Гліцинія" має довгу історію. До 1997 року він перебував на балансі санаторію Верховної ради "Нижня Ореанда". Потім його передали податковій адміністрації. У 2004 році Кабмін Віктора Януковича перевів "Гліцинію" в управління ДУСі, якою тоді керував Ігор Бакай.

Після цього пансіонат був закріплений за "Артеком", незважаючи на відстань між ними в 40 кілометрів. Пізніше Ігор Бакай надав право дитячому таборові на відчуження пансіонату. У такий спосіб один із найпрестижніших пансіонатів на чорноморському узбережжі був проданий російському ВТБ Банкові.

Вартість будівель і споруд здравниці в договорі купівлі-продажу була оцінена в 77,9 мільйона гривень. Російські ЗМІ тоді писали, що "Гліцинія" повинна стати однієї з літніх резиденцій президента РФ Володимира Путіна.

ВТБ Банк встиг перерахувати Україні третину вартості здравниці, але зміна влади в Україні порушила плани російського президента. Протягом 2005-2008 років українські суди за позовом прокурора Криму Віктора Шемчука прийняли низку рішень, що визнали незаконним відчуження здравниці.

Українську сторону зобов'язали повернути отримані з Росії гроші, а росіян — відмовитися від прав власності. Судді також погодилися відновити статус-кво 1997 року: повернути пансіонат на баланс санаторію Верховної ради "Нижня Ореанда". Однак проти такого рішення запротестувало ДУС. І у вересні 2008 року Вищий господарський суд ухвалив рішення на користь ДУС.

Читайте також:
Росія хоче викупити "Артек"
Верховній раді покажуть нову Конституцію
Литвин: криза в Україні затягнеться надовго

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: