Верховна рада Криму змінила назву на Верховный совет

Причиною такого рішення депутати пояснили те, що нова назва набагато краще відповідає правилам російської мови та культурному складу населення Криму.

Депутати парламенту Автономної республіки Крим (АРК) змінили офіційну назву свого органу влади, замінивши українське слово "рада" російським словом "совет".

"Офіційною назвою вищого представницького органу влади Автономної республіки Крим є "Верховный совет автономной республики Крым", - говориться в новій редакції Конституції АРК, зміни до якої на засіданні парламенту Криму в середу підтримали 72 депутати з 90, присутніх в залі засідань. Всього у Верховном совете Криму 100 депутатів.

"Нова назва набагато краще відповідає і правилам російської мови, і національному, культурному складу населення Криму", - сказав, виступаючи на засіданні, один з ініціаторів перейменування парламенту, депутат Верховного совета Криму від партії Російський блок Олег Слюсаренко.

Офіційна назва "Верховна рада АРК", яку парламент республіки отримав у 1996 році, використовувалась, в основному, в документації та офіційних українських ЗМІ. Журналісти кримських друкованих видань, а також жителі автономії частіше використовували назву "Верховний совет".

Нагадаємо, у листопаді голова ВР АРК Анатолій Гриценко відмовився включити до порядку денного звернення про перейменування Верховної ради Криму на "Верховный совет Крыма".

Він зауважив, що йому ближча назва "Верховный совет Крыма", проте проект про перейменування "не пройшов процедуру". Крім того, сказав спікер, "у Конституції України написано: представницьким органом АРК є Верховна рада Криму". "Для чого вносити зміни до нашого законодавства, яке не діятиме й буде неправильним, тому що потрібно буде дотримуватися Конституції України", - сказав голова парламенту.

Читайте також:

ВР Криму відмовилась від перейменування на "Верховный совет"

Верховну раду Криму перейменують на "Верховный совет"

Із керівництва кримського парламенту вигнали російських націоналістів

Уряд оштрафує Крим на 100 мільйонів гривень

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: