Верховна рада Криму відмовилася проводити свої вибори цієї весни

Кримський парламент може призначити вибори на будь-який день, але це не означає, що вони відбудуться, оскільки гроші на їх проведення виділяються з держбюджету України.

Кримський парламент вирішив призначити проведення виборів депутатів найвищого представницького органу автономії одночасно з черговими виборами депутатів місцевих рад і сільських, селищних, міських голів, після того, як їх дату визначить Верховна рада України.

У середу, 17 лютого, на засідання виносилися два проекти про дату виборів до кримського парламенту. Представник фракції "Комуністи" Вячеслав Захаров пропонував обрати новий парламент 11 квітня 2010 року, а депутат Юхим Фікс із фракції "Солідарність" - 30 травня.

Захаров у ході засідання запропонував зняти з голосування проект про вибори 11 квітня й закликав колег призначити вибори на 30 травня.

Фікс заявив, що кримський парламент може призначити вибори на будь-який день, але це не означає, що вони відбудуться, оскільки гроші на їх проведення виділяються з держбюджету України, а його поки не затверджено. "Ми ухвалити рішення можемо, але провести вибори не зможемо, оскільки потрібно близько 100 млн. грн. із державного бюджету", - сказав парламентарій.

Фікс запропонував прийняти розроблену групою депутатів поправку до його проекту, в якій вказано, що вибори до парламенту Криму буде проведено одночасно з черговими місцевими виборами, дату яких призначить український парламент.

Ця пропозиція знайшла необхідну кількість голосів, незважаючи на протести комуністів, які заявили, що деякі політичні сили хочуть "узурпувати владу" в автономії.
"Як тільки буде ухвалено рішення Верховною радою України (про місцеві вибори), ми збираємо сесію, ухвалюємо рішення й призначаємо дату виборів (парламенту Криму). Тут немає бажання, як багато хто намагається представити, узурпувати владу", - сказав журналістам кримський спікер Анатолій Гриценко.

Як повідомлялося, 16 лютого Верховна рада України визнала такою, що втратила чинність постанову про призначення чергових виборів депутатів місцевих рад і сільських, селищних, міських голів на 30 травня 2010 року. Разом із тим ВР поки не призначила нову дату їх проведення.

Читайте також:

Верховна рада Криму змінила назву на Верховный совет

БЮТ запропонував відкласти місцеві вибори на 2011 рік

БЮТ оскаржив перемогу Януковича в суді

Рада розгляне перенесення місцевих виборів на вересень

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: