Верховна Рада на прохання президента скоротила повноваження уряду

В результаті прийняття Закону "Про центральні органи виконавчої влади" міністри втратили ряд своїх повноважень.

Верховна Рада ухвалила Закон "Про центральні органи виконавчої влади", який запропонований Президентом України.

За дане рішення проголосував 271 із 297 народних депутатів України, зареєстрованих в сесійній залі.

Відповідно до закону, міністерства та інші центральні органи виконавчої влади утворюються, реорганізуються та ліквідуються Президентом України за поданням прем'єр-міністра.

Перший заступник міністра та заступник міністра (у разі введення) призначаються на посади за поданням прем'єр-міністра та звільняються з посад Президентом України. Прем'єр-міністр вносить на розгляд Президента подання про призначення на посади першого заступника міністра та заступника міністра (у разі введення) відповідно до пропозицій відповідного міністра. У разі звільнення міністра перший заступник міністра та заступник міністра (у разі введення) звільняються з посад Президентом України.

Народний депутат України Юрій Ключковський (фракція НУ-НС) наголосив, що "вершиною нехтування правом" є те, що перший заступник і заступник звільняються разом з міністром, навіть тоді, коли він здійснив якісь корупційні дії. Він наголосив, що вони не можуть бути відповідальними за іншу людину. У відповідь міністр юстиції України Олександр Лавринович наголосив, що в даному випадку йдеться про те, що в Україні є політичні посади - посади народних депутатів України, Президента України, членів уряду. За його словами, з прийняттям даного закону з'являюються політичні посади – першого заступника і, можливо, заступника міністра. "Тому коли прем'єр-міністр України йде у відставку чи звільняється за будь-яких причин, то, відповідно до Конституції, всі члени уряду йдуть у відставку", - додав він. За словами Лавриновича, в даному випадку "якщо міністр як політична фігура має першого заступника як політичного діяча, який повністю поділяє його світоглядну позицію і працює з ним по реалізації політичної програми, то він іде у відставку разом з міністром".

В законі визначено повноваження міністра та першого заступника міністра.

Під час обговорення депутат Юрій Ключковський неодноразово наголошував на тому, що в законі містяться норми, які суперечать Конституції, зокрема, щодо права Президента України давати доручення міністрам. За його словами, такого не передбачено в Основному Законі в частині переліку документів, які може видавати Президент України.

Ключковський також наголосив, що в міністра забрано ряд повноважень і в результаті він "стає хлопчиком для биття".

Також народний депутат України Юрій Кармазін наголосив, що підготує подання до Конституційного Суду України про неконституційність даного закону.

Читайте також:

Депутати відмовились ввести контроль своїх витрат

Рада спробує підняти пенсійний вік наступного тижня

Утримання Ради обійшлося українцям в 850 мільйонів

Автопарк українських високопосадовців коштує понад 5 млн доларів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: