Верховна Рада недієздатна

195 опозиціонерів втратили депутатські повноваження. Таке рішення ухвалили з'їзди БЮТ та НУ.


На з'їзді Блоку Юлії Тимошенко в суботу було одноголосно ухвалено рішення про складення депутатських повноважень 103 депутатів Верховної Ради від блоку. 

Рішення проголосували, посилаючись на заяви про вихід із фракції. Ще 26 депутатів від БЮТ з’їзд позбавив мандату за порушення фракційної дисципліни на підставі ст. 81 Конституції України. 

Таким чином, з'їзд позбавив депутатських повноважень усіх 129 членів фракції БЮТ. 

Перед голосуванням Тимошенко запитала народних депутатів, чи бажає хтось із них відкликати свою заяву. Ніхто не дав позитивної відповіді на питання. 


Після голосування лідер БЮТ наголосила, що через припинення повноважень народних депутатів нинішній склад Верховної Ради втратив легітимність.

Оскільки блок "Наша Україна" в суботу також припинив повноваження 66 своїх депутатів, загальна кількість депутатів, що склали повноваження, сягає 195. На думку опозиціонерів, це дає підстави для дочасного припинення каденції Верховної Ради. 

Наша Україна
БЮТ став другим у реалізації домовленості щодо складення депутатських повноважень. Його випередила "Наша Україна" (Фото: razom.org.ua)

Як повідомила прес-секретар лідера блоку Юлії Тимошенко Марина Сорока, під час перерви планується передати в Центвиборчком документи, що стосуються обнуління списків блоку.

Повторне рішення про обнуління списку БЮТ прийнято у зв'язку з тим, що після першого рішення ЦВК розглянула це питання з порушенням установлених законом термінів - протягом не семи, а десяти днів.

З'їзд також ухвалив рішення відкликати й припинити повноваження депутатів місцевих рад БЮТ, які не виконують рішення центральних органів місцевих рад. 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: