Верховна рада стала одноосібним регулятором митних ставок

КС позбавив уряд повноважень щодо зміни й відміни надбавок на ввізне мито на деякі товари.

Із сьогоднішнього дня, згідно з рішенням Конституційного суду, вносити зміни до митних ставок має право виключно Верховна Рада.

Про це сьогодні журналістам повідомив постійний представник уряду в КС Василь Німченко.

До сьогоднішнього дня частина повноважень щодо зміни й відміни надбавок на ввізне мито на деякі товари було делеговано, згідно із законодавством, Кабінету міністрів.

"Усі постанови, які були прийняті з лютого 2009 року, із часу дії цього закону, залишаються в силі, оскільки неконституційність закону настає з моменту оприлюднення рішення Конституційним судом", - зазначив Німченко.

Водночас він підкреслив, що зміни в митних ставках, які були внесені за ініціативою уряду, сьогодні суперечать закону й повинні бути скасовані.

Нагадаємо, своїм рішенням від 23 червня Конституційний суд визнав неконституційними норми законодавства, згідно з якими Кабінет міністрів може приймати рішення про подовження процедури застосування, зменшення розміру, відміну тимчасової надбавки до діючих ставок ввізного мита на деякі товари.

Деякі положення законів "Про митний тариф України" і "Про зовнішньоекономічну діяльність" були визнані неконституційними і втратили силу з дня ухвалення рішення КС.

Читайте також:

Ющенко не дозволить Тимошенко регулювати імпорт

Кабмін пропонує новий збір на імпорт замість надбавки у 13%

13-відсоткове мито на імпорт товарів скасують найближчим часом

Уряд знизив ціни на імпортні товари

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: