Верховна Рада ухвалила спільну з Польщею декларацію щодо Волинської трагедії

Текст декларації також підтримав Сейм Литовської Республіки, очікують на схвалення Польщею.

У четвер, 20 жовтня, Верховна Рада України ухвалила спільну з Польщею "Декларацію пам'яті і солідарності".

Про це повідомляє УНІАН.

"Ми пам'ятаємо про боротьбу польських і українських національних сил антикомуністичного та антинацистського руху опору, які створили моральну основу для повернення незалежності наших держав. Ми віримо у необхідність активізації неупереджених історичних досліджень та необхідність стримування сил, які ведуть до суперечок в наших державах", — йдеться в Декларації.

Якщо Польща також підтримає цю Декларацію, це означатиме, що обидві сторони проводитимуть неупереджені дослідження в історичних питаннях, а також стримуватимуть суперечки між державами на історичному ґрунті. 

"Ми віддаємо шану мільйонам жертв агресії i окупації наших країн у ХХ столітті", — також ідеться у Декларації.

Голова ВР Андрій Парубій зазначив, що текст цього документа підтримав Сейм Литовської Республіки, тож наразі очікують лише на схвалення його Сенатом Польщі.

Між іншим, саме сьогодні Польща розглядає текст цієї Декларації.

Парубій, своєю чергою, сподівається на її схвалення, адже за його словами, вчора, 19 жовтня, на комітеті в Сеймі Польщі лише двоє депутатів виступили проти.

До всього, очільниця Комітету ВР із закордонних справ Ганна Гопко вірить, що до цієї Декларації приєднається з часом і Литва.

Примітно, що у Декларації засуджують здійснення окремими державами зовнішньої агресії.

"Ми привертаємо увагу до того факту, що пакт Ріббентропа—Молотова від 23 серпня 1939 року, укладений поміж двома тоталітарними режимами – комуністичним Радянським Союзом і нацистською Німеччиною, призвів до вибуху 1 вересня Другої світової війни, спричиненої агресією Німеччини, до якої 17 вересня долучився Радянський Союз. Наслідком тих подій була окупація Польщі Німеччиною і Радянським Союзом та масові репресії проти наших народів. Ті події призвели також до ухвалення у Ялті в 1945 році рішень, які розпочали новий етап поневолення всієї Східної і Центральної Європи, що тривав півстоліття", — сказано в документі.

Також у Декларації зазначено, що ведення агресивної зовнішньої політики Росією і гібридної інформаційної війни "становлять загрозу для миру і безпеки всієї Європи".

Нагадаємо, парламенти України, Польщі та Литви домовилися синхронно ухвалити спільну заяву щодо історичних подій Другої світової війни, відомої як Волинська трагедія. 

А в середині вересня міністри закордонних справ України та Польщі домовилися сприяти роботі істориків, які займаються дослідженням Волинської трагедії.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: