Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Верховна Рада ухвалила закон, який дозволить карати організаторів суїцидальної гри "Синій кит"

За схиляння до самогубства тепер передбачена кримінальна відповідальність.

Верховна Рада ввела кримінальну відповідальність за схиляння до самогубства.

За відповідний закон "Про внесення змін до Кримінального кодексу України" проголосували 229 народних депутатів, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

Крім доведення до самогубства шляхом приниження, шантажу і жорстокого поводження, кримінальна відповідальність буде поширюватися на доведення до суїциду шляхом системного примусу до дій, що суперечать волі людини. Також каратиметься спонукання до самогубства та інші дії, які сприяють вчиненню суїциду.

Внесені до Кримінального кодексу зміни передбачають для винних покарання у вигляді обмеження або позбавлення волі до трьох років.

У пояснювальній записці до законопроекту йдеться, що новий закон дозволить притягати до відповідальності осіб, які спонукають до суїциду через Інтернет, зокрема користувачів соцмереж.

Закон набуде чинності після того, як його підпише президент України.

Нагадаємо, що "групи смерті" – це спільноти, зосереджені переважно у мережі Вконтакте, розраховані на підлітків. Починається все з того, що їхні адміністратори дають учасникам груп травматичні "завдання" – наприклад, свідомо порізати собі руки лезом, відзнявши усе це на відео. Кінцевою метою "гри" є доведення дитини до самогубства, яке вона також повинна зафіксувати на камеру. Вперше про "групи смерті" на кшталт спільнот Синий кит, Тихий дом, Разбуди меня в 4:20 заговорили ще у травні минулого року в Росії.

Тоді російське видання Новая Газета опублікувало масштабне розслідування, де був описаний принцип дій таких спільнот. Зазвичай вони об'єднані спільною символікою – це кити. Цей символ обраний невипадково, адже кити – одні з небагатьох видів ссавців, що можуть звести рахунки з життям, самовільно викидаючись на берег.

ВідеоСтудент з Миколаєва виявив місце знаходження одного з кураторів групи смерті

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції