Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Рада у першому читанні ухвалила законопроект, який посилює відповідальність за невиплату аліментів

Неплатників аліментів можуть позбавляти водійських прав та призначати їм соціальні роботи.

Верховна Рада у першому читанні ухвалила законопроект, який посилює відповідальність за невиплату аліментів. За документ проголосували 236 народних депутатів.

Про це повідомляє "Інтерфакс-Україна".

ВідеоВ Україні збираються посилити покарання для неплатників аліментів

Законопроект передбачає, що невиплата аліментів, яка призвела до виникнення заборгованості на суму вище платежів за шість місяців, каратиметься соціальними роботами на термін від 120 до 240 годин.

Якщо заборгованість за аліментами становить сукупну суму платежів за 6 місяців, то боржника тимчасово обмежуватимуть у праві керувати транспортними засобами, використовувати вогнепальну мисливську, пневматичну зброю.

Неплатників аліментів також можуть обмежувати у праві на виїзд за кордон.

Законопроект також пропонує зміни до Сімейного кодексу, згідно з якими той із батьків, з яким за рішенням суду має проживати дитина, самостійно вирішуватиме питання про місце проживання, місця і форми навчання, отримання медичної допомоги та оздоровлення дитини. Такі батьки зможуть самостійно вирішувати питання тимчасового виїзду дитини за межі України.

Нещодавно мінімальний розмір аліментів на дитину збільшили на 20%. У Сімейному кодексі прописали, що ці гроші - 100-відсоткова власність самої дитини.

Також судові тяганини за аліменти скоротили до трьох днів, протягом яких суд має встановити чітку суму аліментів. Якщо доходи невідомі, то батько або мати має виплатити щонайменше 50% від прожиткового мінімуму на дитину: 713 грн малюку віком до 6 років, і 888 грн – дитині старшого віку. Якщо ж розмір доходів відомий - то чверть заробітку.

Та закон захистив і платників аліментів. Верхня межа аліментів - 10 прожиткових мінімумів на дитину відповідного віку. А це – 14-18 тис. грн.

Залиште свій коментар

Вибір редакції