І Ющенко, і ВР хочуть відставки Стельмаха

Президент може відправити голову Нацбанку Володимира Стельмаха у відставку, заявив сьогодні заступник керівника СП Андрій Кислинський.

"Для президента немає священних корів. Якщо його рішення, якщо його доручення не будуть виконуватися, якщо він буде бачити, що професійний фах керівників фінансових установ не відповідає тій ситуації, при якій треба долати кризу, він буде приймати відповідні рішення", - зазначив Кислинський.

Він також додав, що під час зустрічі з головою НБУ та міністром фінансів Віктором Пинзеником, президент закликав Стельмаха перейти "від пустих декларацій до реальних дій".

"Президент буде дуже чітко реагувати на те, наскільки голова Нацбанку буде виконувати його доручення. Зокрема, це стосується підсилення відповідальності комерційних банків, щодо яких вже є підтверджені факти спекуляцій на валютному ринку.

Президент вимагає позбавляти ці банки ліцензій і, зокрема, дав доручення правоохоронним органам активно пропрацювати це питання, і найближчим часом йому доповісти про результати", - повідомив Кислинський.

Тим часом Партія регіонів вже зареєструвала проект постанови про відставку голови НБУ.

Про це в кулуарах Верховної ради повідомив нардеп від ПР Нестор Шуфрич.

"Дана ухвала передбачає наші рекомендації від імені ВР президентові Ющенку, щоб він вніс подання про відставку Стельмаха. А також, в ухвалі ми просимо генпрокурора усунути Стельмаха від виконання обов'язків на час відповідного розслідування про роботу НБУ останнім часом", - заявив Шуфрич.

Нардеп також повідомив, що він впевнений, що дана ухвала буде проголосована найближчим часом. Шуфрич відзначив, що він сподівається, що ухвалу підтримають депутати і Блоку Литвина, і БЮТ.

"Адже з курсом відбувається відверта спекуляція і відповідальні повинні за це відповісти", - заявив він.

Це рішення підтримує і екс-спікер ВР Арсеній Яценюк. Але перед відставкою Стельмаха, вважає він, необхідно чітко визначитися з кандидатурою нового голови НБУ.


ВідеоШуфрич про відставку глави НБУ

ВідеоІ Ющенко, і ВР хочуть відставки Стельмаха

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: