Верховна Рада встановила пропорції на передачі українського виробництва в теле- і радіоефірі

Депутати визнали передачі країни-агресора неєвропейськими.

Депутати Верховної Ради внесли зміни в закон "Про телебачення і радіомовлення", який визначає передачі європейського виробництва.

За відповідний законопроект проголосували 229 депутатів з 322, зареєстрованих у залі, передає УНІАН.

Стаття 28 закону "Про телебачення і радіомовлення" відтепер встановлює, що ліцензіати (крім супутникового мовлення) між 7:00 та 23:00 повинні дотримуватися пропорції між українськими та іноземними програмами:

- передачі європейського виробництва, а також США і Канади повинні становити не менше 70% загального тижневого обсягу мовлення, в тому числі не менше 50% загального тижневого обсягу мовлення – передачі українського виробництва,

- у радіопрограмах музичні твори українських авторів і виконавців повинні становити не менше 50% загального щотижневого обсягу мовлення.

Депутати встановили, що передачею європейського виробництва вважається передача, яка була створена однією або кількома юридичними особами-резидентами держав, що ратифікували Європейську конвенцію про транскордонне телебачення.

Також до них належать передачі, виготовлені на замовлення юридичних осіб-резидентів держав, що ратифікували Європейську конвенцію про транскордонне телебачення, але за умови, що безпосереднім виробником таких передач також є особи-резиденти цих держав.

Однак якщо передача створена за замовленням або за участю одного або кількох юридичних осіб-резидентів держави, визнаної Верховною Радою державою-агресором і/або державою-окупантом, то вона не може вважатися передачею європейського чи українського виробництва.

Зміни до закону набудуть чинності наступного дня після їх опублікування.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: