Верховна рада збирається у 2010 році відзначати 225 свят

Верховна рада запланувала відсвяткувати 25 пам'ятних дат і 200 ювілеїв. На це депутати збираються виділити 60 млн гривень.

У Верховній раді було зареєстровано законопроект постанови, якою передбачається в 2010 році на загальнодержавному рівні відзначити 25 пам'ятних історичних дат і майже 200 ювілеїв різних політичних, культурних і громадських діячів.

Проект постанови був підготовлений народним депутатом Володимиром Яворівським (БЮТ).

На його думку, наступного року необхідно відсвяткувати 90-річчя з дня народження тричі героя СРСР, маршала Івана Кожедуба і одного з відомих членів Організації українських націоналістів Слави Стецько,145-річчя з дня народження митрополита Андрія Шептицького, а також 600-річчя Грюнвальдської битви, в якій об'єднана армія Польщі і Великого князівства Литовського розбила війська Тевтонського ордена.

За словами Яворівського, документ складався з урахуванням побажань депутатів всіх парламентських фракцій і декількох громадських організацій. На його реалізацію необхідно 50-60 млн гривень.

"Але це максимальна сума, як кажуть, із запасом", - уточнив Яворівський. У бюджетному комітеті ВР такі кошти вважають цілком адекватним.

"Виділені гроші не підуть в порожнечу, на них, наприклад, видадуть книги. Іноді на святкування якого-небудь дня міста витрачають 100 млн гривень, тому 60 млн гривень на рік на всі свята – цілком нормальна сума", - зазначив член комітету Павло Жебрівський (НУ-НС).

Натомість представники Компартії вважають, що проект не буде ухвалений в парламенті через наявність у списку ювілярів прізвищ діячів українського націоналістичного руху.

На думку Яворівського, запропонований перелік свят і пам'ятних дат потрібно скоротити, оскільки "було б нетактовно" влаштовувати пишні урочистості в кризовий для країни час. А після скорочення – голосувати за весь перелік в цілому, а не за кожне прізвище окремо. "Ми готові в чомусь поступитися лівим, але хай і вони поступляться нам з нашими героями", - пояснив він.

Читайте також:

Уряд затвердив десять вихідних на Новий рік і Різдво

Найбажанішим подарунком на Новий рік для українців стануть гроші

Для кожного десятого українця 7 листопада - найбільше свято

Комуністи вимагають поставити в Ялті пам’ятник Сталіну
Сталіну

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: