Рада збирається ввести мораторій на стягнення заборгованості з "Чорноморнафтогазу"

Якщо депутати остаточно ухвалять проект, мораторій встановлять до 1 січня 2019 року.

Сьогодні у вівторок, 21 березня, Верховна Рада прийняла за основу законопроект, в якому пропонують до 1 січня 2019 року встановити мораторій на стягнення заборгованості з компанії "Чорноморнафтогаз".

Про це повідомляється на сайті Верховної Ради.

Проект закону №5370 має на меті стабілізувати діяльність товариства у зв'язку з тимчасовою окупацією території України.

"Введення мораторію дасть можливість суспільству повернути контроль хоча б над частиною втрачених активів, встановити контроль і відновити робочий стан суден, що перебувають у Мексиці і Бразилії і не були втрачені в результаті анексії Криму, почати розробку родовищ на шельфі Чорного моря, у яких фактичний доступ, що вкрай необхідно для енергетичної незалежності України, а ПАТ "Чорноморнафтогаз" є єдиним підприємством в Україні, яке має досвід видобутку вуглеводнів з морського шельфу і спеціалізувався саме на таку діяльність", — йдеться в пояснювальній записці до документа.

Згідно з документом, також підлягають зняттю накладені раніше арешти на рухоме майно "Чорноморнафтогазу".

"Дію закону запропоновано розповсюдити на виконавчі провадження, відкриті до набрання ним чинності з метою їх зупинення та розблокування роботи товариства", — зазначено у пояснювальній записці.

Також проектом пропонують установити, що спеціальні дозволи на користування надрами, надані товариству на ділянки, розташовані на тимчасово окупованій території, строк дії яких закінчився в період тимчасової окупації, вважаються такими, що продовжили строк своєї дії на період тимчасової окупації.

Як відомо, у березні 2014 року внаслідок анексії Криму Російською Федерацією "Чорноморнафтогаз" втратив доступ до виробничих потужностей та газових родовищ на півострові та шельфі.

Наразі час товариство зареєстроване у Києві, вживає заходи щодо налагодження господарської діяльності, відновлює втрачені документів та формує доказову базу для міжнародних судів проти Російської Федерації, зазначають в Економічній правді.

Збитки, завдані "Чорноморнафтогазу" анексією АР Крим, заявлені у позові Міністерства юстиції України до Російської Федерації щодо визнання незаконною окупації Криму та компенсації збитків, завданих цією окупацією.

Нагадаємо, в липні 2015 року головне слідче управління МВС, на підставі звернення народного депутата Тетяни Чорновіл, а також зібраних матеріалів порушило кримінальне провадження по факту розкрадання 60 млн долларів керівництвом компанії "Чорноморнафтогаз".

ВідеоУ Києві судять суддю, яка розпочала банкрутство "Чорноморнафтогазу"

Залиште свій коментар