Рада збирається ввести мораторій на стягнення заборгованості з "Чорноморнафтогазу"

Якщо депутати остаточно ухвалять проект, мораторій встановлять до 1 січня 2019 року.

Сьогодні у вівторок, 21 березня, Верховна Рада прийняла за основу законопроект, в якому пропонують до 1 січня 2019 року встановити мораторій на стягнення заборгованості з компанії "Чорноморнафтогаз".

Про це повідомляється на сайті Верховної Ради.

Проект закону №5370 має на меті стабілізувати діяльність товариства у зв'язку з тимчасовою окупацією території України.

"Введення мораторію дасть можливість суспільству повернути контроль хоча б над частиною втрачених активів, встановити контроль і відновити робочий стан суден, що перебувають у Мексиці і Бразилії і не були втрачені в результаті анексії Криму, почати розробку родовищ на шельфі Чорного моря, у яких фактичний доступ, що вкрай необхідно для енергетичної незалежності України, а ПАТ "Чорноморнафтогаз" є єдиним підприємством в Україні, яке має досвід видобутку вуглеводнів з морського шельфу і спеціалізувався саме на таку діяльність", — йдеться в пояснювальній записці до документа.

Згідно з документом, також підлягають зняттю накладені раніше арешти на рухоме майно "Чорноморнафтогазу".

"Дію закону запропоновано розповсюдити на виконавчі провадження, відкриті до набрання ним чинності з метою їх зупинення та розблокування роботи товариства", — зазначено у пояснювальній записці.

Також проектом пропонують установити, що спеціальні дозволи на користування надрами, надані товариству на ділянки, розташовані на тимчасово окупованій території, строк дії яких закінчився в період тимчасової окупації, вважаються такими, що продовжили строк своєї дії на період тимчасової окупації.

Як відомо, у березні 2014 року внаслідок анексії Криму Російською Федерацією "Чорноморнафтогаз" втратив доступ до виробничих потужностей та газових родовищ на півострові та шельфі.

Наразі час товариство зареєстроване у Києві, вживає заходи щодо налагодження господарської діяльності, відновлює втрачені документів та формує доказову базу для міжнародних судів проти Російської Федерації, зазначають в Економічній правді.

Збитки, завдані "Чорноморнафтогазу" анексією АР Крим, заявлені у позові Міністерства юстиції України до Російської Федерації щодо визнання незаконною окупації Криму та компенсації збитків, завданих цією окупацією.

Нагадаємо, в липні 2015 року головне слідче управління МВС, на підставі звернення народного депутата Тетяни Чорновіл, а також зібраних матеріалів порушило кримінальне провадження по факту розкрадання 60 млн долларів керівництвом компанії "Чорноморнафтогаз".

ВідеоУ Києві судять суддю, яка розпочала банкрутство "Чорноморнафтогазу"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: