Рада змінила закон про вибори в редакції Партії регіонів

Верховна рада таки ухвалила зміни до закону про вибори, на яких наполягали представники Партії регіонів, і проти яких виступили депутати від БЮТ.

Верховна рада на позачерговому засіданні 3 лютого ухвалила в другому читанні поправки до виборчого законодавства щодо формування і складу виборчих комісій.

За внесений регіоналом Олександром Лавриновичем законопроект, що передбачає скасування необхідності присутності 2/3 членів виборчої комісії на засіданні, проголосували 233 народні депутати, зокрема, 172 представники Партії регіонів, 1 - БЮТ, 29 - "Нашої України - Народної самооборони", 27 - Компартії та четверо позафракційних нардепів. Не голосував за законопроект жоден представник Блоку Литвина.

Крім того, депутати не підтримали жодної з 232-х поправок до закону, які вони заслуховували протягом усього дня.

Як повідомлялося, 166 народних депутатів від ПР виступили з ініціативою щодо проведення 3 лютого позачергового засідання Ради для прийняття в цілому змін до виборчого законодавства, автором яких є регіонал Олександр Лавринович.

У першому читанні Рада ухвалила цей законопроект 28 січня.

Зокрема, законопроектом передбачається виключити із закону положення, за яким засідання виборчої комісії є повноважним, якщо у ньому бере участь не менш як дві третини складу комісії. При цьому у випадку бездіяльності виборчої комісії комісія вищого рівня має право прийняти рішення по суті питання, віднесеного до компетенції комісії нижчого рівня.

Законопроектом також передбачено, що в разі, якщо кандидат на пост президента України не використав можливість подати встановлену кількість кандидатур до складу відповідної окружної виборчої комісії за 20 днів до дня повторного голосування, Центральна виборча комісія формує склад окружної виборчої комісії у складі 14 осіб (по 7 від кожного кандидата) за поданням голови відповідної обласної ради.

У разі, якщо кандидат на пост президента України не використав можливість подати встановлену кількість кандидатур до складу відповідної дільничної виборчої комісії за вісім днів до дня повторного голосування, окружна виборча комісія формує склад дільничної виборчої комісії у кількості 16 осіб (по 8 від кожного кандидата), за поданням голови відповідної міської, районної, районної у місті ради.

Фракція БЮТ виступала категорично проти ухвалення цих змін. В БЮТ наголошували, що надання виборчим комісіям права проводити засідання за відсутності кворуму створює передумови для масштабних фальсифікацій результатів виборів.

Читайте також:

Прихильники Партії регіонів знову пікетують Будинок уряду

У Раді бютівці побилися з регіоналами

Регіонали розблокували Раду і пішли на перерву

БЮТ блокуватиме прийняття в Раді змін до закону про вибори

ВідеоРада змінила закон про вибори в редакції ПР

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: