Верховний суд подає до суду на Кабмін

ВСУ оскаржуватиме у суді передачу двох будинків Вищому спеціалізованому суду за наказом Кабінету міністрів.

У Верховному суді України вважають незаконним рішення уряду від 26 жовтня про передачу у користування Вищому спеціалізованому суду з розгляду цивільних і кримінальних справ двох приміщень ВСУ на вул. Пилипа Орлика, 4 і 4а і оскаржуватимуть це в Окружному адміністративному суді Києва.

Про це 28 жовтня на прес-конференції у Києві заявив голова ВСУ Василь Онопенко.

Це рішення не базується на Конституції і законах України, воно є юридично і тактично необгрунтованим, адже ніхто не ліквідовував Верховний суд... Конституційно діяльність Верховного суду на підставі такого рішення може бути заблокована, якщо у Верховного суду вилучать дві будівлі, які знаходяться у нього в оперативному управлінні з 1957 року, сказав Онопенко, зауваживши, що також у разі розміщення у приміщеннях ВСУ Вищого спеціалізованого суду обидва ці суди будуть позбавлені можливості належного здійснення правосуддя.

Цим рішенням закладається серйозний конфлікт між Верховним судом і Вищим спеціалізованим судом. Конфлікт закладається і між Верховним судом і Кабінетом міністрів України... На мій погляд, це є першою ознакою того, що держава в особі уряду не збирається виконувати рішення Венеціанської комісії, яка рекомендувала повернути Верховному суду його повноваження, зазначив Онопенко.

Виходячи з викладеного, голова ВСУ сказав: «Ми сьогодні звернемося з позовом до Кабінету міністрів про визнання незаконним його рішення».

При цьому він наголосив, що досі в історії України ще не було такого випадку. «Але й такого ще не було, щоб у Верховного суду у незаконний спосіб серед білого дня відбирали приміщення», - сказав він. «Такий позов вже підготовлений, і він буде поданий до Окружного адміністративного суду м. Києва», - запевнив голова ВСУ.

Читайте також:

Голова Верховного суду має дачу площею 410 кв. м

Голова Верховного суду попросив Януковича ліквідувати судову реформу

Рада звільнила двох суддів Верховного суду

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: