Верховний суд розглядатиме три позови від УПЦ МП проти надання автокефалії українській церкві

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

27 листопада розглядатимуть позов скандального єпископа Гедеона.

У Верховному суді вже є три позови від церковних громад УПЦ МП про визнання протиправною та скасування постанови Верховної Ради від 19 квітня 2018 року "Про підтримку звернення президента України до Вселенського патріарха Варфоломія про надання томосу про автокефалію православній церкві в Україні".

Відповідна інформація міститься на сайті "Судова влада України".

Станом на 30 жовтня в провадженні суду є три таких позовних заяви від різних позивачів. Дві з них будуть розглянуті в порядку спрощеного позовного провадження без виклику сторін за наявними матеріалами. Ще одну справу призначено до розгляду в судовому засіданні з викликом сторін на 27 листопада.

Як пише УНІАН, у спрощеному порядку розглядатиметься позовна заява "Релігійної громади УПЦ при храмі Святителя Миколая" бердянської єпархії міста Бердянська Запорізької області та заява "Городницького Свято-Георгіївського чоловічого ставропігійного монастиря" у Житомирській області.

27 листопада розглядатимуть позов єпископа Гедеона (Юрія Харона, відомого також причетністю до історії зі зведенням каплиці УПЦ МП біля історичного музею на вул. Володимирській у Києві).

Нагадаємо,11 жовтня Синод Константинопольського патріархату вирішив продовжити процедуру надання Томосу про автокефалію Українській православній церкві. Також було ухвалено рішення про визнання Константинополем узурпації влади над Київською митрополією Москвою незаконним актом. Також синод вирішив зняти всі заборонні санкції РПЦ стосовно предстоятеля УПЦ КП Філарета та предстоятеля УАПЦ Макарія. Разом із тим Патріархія наголосила на неприпустимості майнових конфліктів і насильства у процесі творення помісної церкви в Україні.

15 жовтня Російська православна церква заявила про розірвання відносин з Константинопольським патріархатом

ВідеоТомос для України: як просувається процес отримання автокефалії для православної церкви

Увесь український православний світ в очікуванні. Уже до кінця листопада очікується Об'єднавчий Собор, де священики з усіх наявних в Україні православних церков мають створити нову Єдину помісну православну церкву та обрати її очільника. Тільки після цього Патріарху нової церкви буде наданий Томос про автокефалію і закінчаться 300 років церковної анексії Київського престолу російським патріархатом. 

Томос для України: як просувається процес отримання автокефалії для православної церкви

Залиште свій коментар

Вибір редакції