Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Верховний Суд скасував догану керівнику департаменту спецрозслідувань ГПУ Горбатюку

Суд визнав незаконним рішення Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокуратури.

Верховний Суд визнав незаконним і скасував рішення кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокуратури про догану керівнику департаменту спеціальних розслідувань Генпрокуратури Сергію Горбатюку.

Про це повідомляє Центр інформації про права людини.

"Верховний Суд вирішив позов Сергія Горбатюка до КДКП задовольнити. Визнати протиправним та скасувати рішення КДКП від 11 жовтня 2017 року про накладення дисциплінарного стягнення", - заявила суддя Людмила Бившева.

За її словами, рішення може бути оскаржене у Великій палаті Верховного Суду протягом 30 днів. 

Також зазначається, що під час судових засідань представники комісії наполягали, що Горбатюк порушив ієрархічні методи керівництва прокуратури, а його дії становлять загрозу функціонуванню прокуратури. На їхню думку, для прокурорів має діяти принцип "спочатку передавай матеріали справи, а потім оскаржуй незаконні дії".

"Та догана, яку винесла КДКП, – це була догана незалежності прокурора. Ми детально описували, які незаконні дії вчиняло керівництво, в тому числі й ті, які містили ознаки злочину. Ми намагались в законний спосіб відреагувати на це. Але попри це керівництво намагалось забрати кримінальні провадження з нашого департаменту. І через те, що я зі слідчими протистояв цьому, отримав догану", – наголосив Горбатюк.

За словами прокурора, керівництво Генпрокуратури намагалось забрати у процесуальних керівників кримінальні справи, які стосуються розслідування заволодіння землями Корнадських. До того ж у департамента спецрозслідувань забрали справу щодо незаконного відчуження майна головою Апеляційного суду Черкаської області Володимира Бабенка.

Нагадаємо, раніше Горбатюк звинуватив Порошенка, Луценка і Авакова у затягуванні розслідування злочинів проти Майдану.

"Я звинувачую [у затягуванні розслідування] керівників правоохоронних органів і керівництво держави. [Винні] генеральний прокурор Луценко, міністр внутрішніх справ Аваков, голова СБУ Грицак і відповідно керівник держави, який відповідає за це", - сказав він.

Залиште свій коментар

Вибір редакції