Верховний суд відстоюватиме у КС право оскаржувати укази Януковича

Верховний суд просить КС оцінити конституційність закону, що позбавляє його повноважень по розгляду справ про оскарження актів президента, парламенту і Вищої ради юстиції.

Верховний суд оскаржив у КС законність надання Вищому адмінсуду повноважень по розгляду в першій і останній інстанції справ про оскарження актів президента, парламенту і Вищої ради юстиції. Відповідне подання надійшло в суд 10 червня.

Такі норми передбачені низкою положень закону №2181-VI від 13 травня "Про внесення змін у деякі законодавчі акти щодо недопущення зловживань правом на оскарження".

Крім того, Верховний суд просить КС оцінити конституційність змін законодавства, передбачених цим законом, згідно з яким засідання Вищої ради юстиції є повноважним, якщо на ньому присутня більшість його членів, замість 2/3 від її конституційного складу, як було передбачено раніше.

Відповідно до регламенту КС, подання передане на вивчення секретаріату суду.

Нагадаємо, цей закон був прийнятий Радою 13 травня і схвалений президентом Віктором Януковичем 14 травня.

До його прийняття адміністративні справи, відповідачем у яких виступали президент або парламент, у першій інстанції розглядалися в окружному адміністративному суді, територіальна підвідомчість якого поширюється на Київ, а процедура оскарження актів Вищої ради юстиції не була чітко визначена.

Читайте також:

Рада заборонила оскаржувати укази президента

Справу про позбавлення звання героїв радянських воїнів передано у ВАСУ

Новий закон зробив кожного суддю залежним від волі Януковича

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: