Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Верховний суд закрив справу проти призначення Жебрівського аудитором НАБУ

Це вже друга розглянута судом заява з приводу призначення.

Сьогодні, 6 вересня, Верховний суд закрив провадження у справі щодо визнання недійсним указу Президента України від 19 червня 2018 року № 169/2018 про призначення колишнього голови Донецької ВЦА Павла Жебрівського аудитором Національного антикорупційного бюро. Про це повідомляє прес-служба суду.

Зазначається, що позов подавав депутат від "Батьківщини" Сергій Власенко. Він вимагав визнати президентський указ" протиправним та нечинним як такий, що видано з порушенням вимог закону суб’єкта призначення".

"Провадження у справі закрито на підставі п. 1 ч. 1 ст. 238 Кодексу адміністративного судочинства України у зв’язку з тим, що справу не належить розглядати за правилами адміністративного судочинства", - пояснюється у повідомленні суду. Повний текст рішення підготують протягом п'яти днів.

Позивач Власенко рішення суду вважає незаконним і збирається оскаржувати в Великій палаті Верховного суду, а надалі скористатись правом на подання конституційної скарги, якщо будуть підстави.

"Вони чомусь вважають, що так звані індивідуальні акти президента можуть бути оскаржені тільки тою особою, яку президент призначив на посаду. Абсолютно не коректна логіка. Під час розгляду цього клопотання в суді я задав низку риторичних питань: А що робити, якщо президент України призначить на посаду, наприклад, неповнолітню особу? Або не дієздатну? Або померлу? Якщо цей акт президента не підлягає розгляду в адміністративних судах, то в яких судах він може бути оскаржений?", - написав Власенко у своєму Facebook.

Раніше суд відмовив у відкритті провадження у схожій позовній заяві від трьох громадських організацій – "Центру протидії корупції", "Автомайдану" та "Transparency International Україна". Аргументуючи відмову, зокрема, тим, що в будь-кого з позивачів не виникає необхідності реалізації права на захист у зв'язку з ухваленням цього указу.

Нагадаємо, призначення Павла Жебрівського аудитором НАБУ викликало хвилю протесту у громадських діячів – за їхнім твердженням, колишнього очільника Донеччини призначили з порушеннями. А саме – Жебрівський не має досвіду роботи в правоохоронних чи судових органах за кордоном або в міжнародних організаціях.  Така вимога прописана у законі про НАБУ.

Залиште свій коментар

Вибір редакції