Верховний суд звернувся до Конституційного через судову реформу Зеленського

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

На думку суддів ВС, нові положення закону є неконституційними.

Верховний Суд звернувся до Конституційного Суду України з поданням щодо конституційності президентського законопроєкту про судову реформу. Таке рішення судді ВС ухвалили у п’ятницю, 15 листопада, під час засідання Пленуму Верховного Суду.

Судді ВС хочуть оцінити окремі положення Закону України "Про судоустрій і статус суддів" та Закону України "Про Вищу раду правосуддя" у редакції Закону України 193-IX "Про внесення змін до Закону України "Про судоустрій і статус суддів" та деякі закони України щодо діяльності органів суддівського врядування. 

"Верховний Суд наголошує на неконституційності повторної перевірки на компетентність, доброчесність та професійну етику суддів Верховного Суду через скорочення Верховного Суду. Також Пленум ВС звертає увагу на неконституційність положень, які зменшують заробітну плату суддям та визначають порядок дисциплінарної відповідальності суддів. Крім цього, неконституційними Верховний Суд вважає визначений законом порядок формування Вищої кваліфікаційної комісії суддів України та порядок звільнення членів ВРП новим органом, не передбаченим Основним Законом", - йдеться у повідомленні.

"Ми сподіваємось, що КСУ розгляне наше подання у найкоротші строки, щоб убезпечити судову систему від початку впровадження неконституційних положень цих законів", - заявила Голова Верховного Суду Валентина Данішевська.

Нагадаємо, 25 жовтня відбувся пленум Верховного суду України. Його учасники ухвалили звернення до президента Володимира Зеленського з проханням про вето на закон № 1008.

Як повідомлялося, 16 жовтня Верховна Рада України ухвалила в другому читанні та в цілому президентський законопроєкт №1008 про судову реформу. За документ проголосували 236 нардепів. Закон передбачає скорочення кількості суддів, створення етичної комісії, запровадження нового порядку формування Вищої кваліфікаційної комісії суддів та розширення переліку посад, на які поширюється люстрація.

Відео Судова реформа: ліквідовувати судові установи замість Президента буде парламент

Залиште свій коментар

Вибір редакції