Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Веслоборд і човен древлян: українці здивували унікальними мандрівками Дніпром

Деякі досягнення цілком гідні книги рекордів.

Мандрівник Антон Бондаренко замахнувся на рекорд України – проплисти на веслоборді від Києва до Одеси. Із наметом і спальником чоловік вирушив у подорож Дніпром і Чорним морем, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

"Планую в день іти 40-50 кілометрів. Дуже багато залежатиме від погодних умов", - розповів мандрівник про свої плани. Він обрав новітній плавзасіб – веслоборди з’явилися в Україні тільки шість років тому. Насправді це просто дошка, на котрій треба стояти і веслувати. Зазвичай на веслоборді розважаються кілька годин, але Антон збирається на ньому мандрувати тижнями та пливтиме без супроводу, без запасу їжі, води і фактично без грошей – у дорогу він взяв принципово лише 430 гривень, тобто  мінімальну допомогу, яку виплачує держава.

ВідеоУкраїнець вирішив пропливти на веслоборді через Дніпро до Чорного моря

Мандрівник Антон Бондаренко замахнувся на рекорд України – проплисти на веслоборді від Києва до Одеси. Зазвичай на веслоборді розважаються кілька годин, але Антон збирається на ньому мандрувати тижнями. Провести його вирішили й інші незвичайні мандрівники.

Українець вирішив пропливти на веслоборді через Дніпро до Чорного моря

У національному реєстрі визнають, що це тягне на рекорд, але сумніваються, що Антон упорається в заявлені строки – протягом трьох-чотирьох тижнів. "Ми би не обмежували його в часі. Сподіваюся, що до завершення навігації в листопаді він допливе", - пояснив реєстратор.

Поки Антон лише випливає з Києва, два інших мандрівники уже припливли – це археологи Андрій та Юрій, котрі видовбали з великої тополі човен, наростили борти і рушили в дорогу саме тим способом, яким пересувалися Дніпром пращури. Човен є точною копією древлянської лодії, але в масштабі один до двох, бо великого дерева в Україні тепер не знайти. "Дерева були і більші, і ставлення до них було трошечки інше. За литовської доби замах на дерево, яке придатне для встановлення борті – смертна кара", - розповіли фахівці.

Чоловіки не просто пливуть, а вивчають старовинні  методи будівництва човнів. "Це унікальна можливість відчути те, що відчували наші предки, реально відчути себе справжнім древлянином", - пояснюють ентузіасти. Вже наступного року археологи планують з Коростеня по Ужу, Прип’яті та Дніпру дійти до Києва – тим самим  історичним шляхом, яким пливли свати від князя Мала до княгині Ольги. Але для цього ще треба домовитися з білорусами про перетин кордону на Прип’яті.

Кореспондент ТСН Олександр Загородний

Залиште свій коментар

Вибір редакції