Весняний паводок розпочнеться 10 квітня

МНС попереджає про ймовірність підтоплення району Осокорки в Києві і кількох населених пунктів Лівобережжя.

Нестор Шуфрич
МНС
Міністр із питань надзвичайних ситуацій Нестор Шуфрич
Підняття рівня води в річках до рівня, який загрожує підтопленням населеним пунктам, очікується з 10 квітня. Про це заявив на прес-конференції міністр із питань надзвичайних ситуацій України Нестор Шуфрич.

"Підняття рівня води буде нести загрозу в руслі ріки Десна Чернігівської області. Також є можливість підтоплення населених пунктів Правобережжя в районі Чапаєвки, існує ймовірність підтоплення району Осокорки в Києві і кількох населених пунктів Лівобережжя", - сказав він.

Щодо Подільського району Києва, він висловив сподівання, що дамби не виявляться настільки ушкодженими і вода їх не переллє. "Якщо будуть проблеми з роботою стічних каналів, то є ймовірність, що кияни побачать підняття рівня води на окремих вулицях міста після 10 квітня", - зазначив він.

Він заявив, що ускладнюється також ситуація на півдні країни і очікується підняття рівня води в руслі Дунаю.

Водночас міністр запевнив, що сил для ліквідації і мінімізації наслідків повені в Україні в МНС достатньо. Шуфрич також зазначив що ситуації, яка трапилася в 1979 році внаслідок повені, вдасться уникнути.

Він повідомив, що на засіданні штабу МНС було прийняте рішення в зв'язку з тим, що на Київському морі почався льодохід, залучити для роботи третій теплохід криголамного типу.

"Таким чином ми знизимо тиск на гідроспоруди Київської ГЕС. Також визначено, що такий теплохід має бути протягом всього року на території Київського моря, щоб ми не змушені були залучати його в оперативному порядку, а також заради того, щоб збільшити прохід кисню до Київського моря задля безпеки риб. Також прийняте рішення забезпечити державний комітет рибного господарства подібним теплоходом і, крім цього, створити міжвідомчу групу для того, щоб з'ясувати, скільки і де загинуло риби", - сказав Шуфрич.

Читайте також:

Києву не вистачить техніки для порятунку від повені

Київське водоймище витримає пік паводків

Весняний паводок затопив Кременчук

Загроза підтоплення існує в 13 областях України та Києві

ВідеоВесняний паводок розпочнеться 10 квітня

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: