Традиційно метеорні потоки здебільшого називають за сузір'ями.
Зорепад або метеорний потік - це природне явище, під час якого на нічному небі можна побачити численні метеори, що летять ніби з однієї точки на небосхилі - її називають радіантом. Здебільшого, зоряні дощі є періодичними, вони тривають від декількох днів до декількох тижнів і спостерігаються щороку приблизно в один і той же час.
Що є причиною зорепадів
Причиною метеорних потоків є комети, що обертаються навколо Сонця. Для переважної більшості метеорних потоків ідентифіковано їхні комети. Уламки комети формують метеорний рій.
Більшість метеорів, які можна побачити під час метеорного потоку, спричинені уламками комети завбільшки з піщинку, тому випадки досягнення метеоритами Землі є надзвичайно рідкісним явищем.
Традиційно метеорні потоки здебільшого називають за сузір'ями, в яких розташовано їх радіанти (уявна точка, з якої вилітають метеори). Наприклад, Персеїди — сузір'я Персея, Леоніди — сузір'я Лева тощо.
Весняний зорепад Аквариди: як і де спостерігати
Весняний зорепад Аквариди або коректніше Ета-Аквариди — це метеорний потік наприкінці квітня – на початку травня. Як і Оріоніди, він породжений кометою Галлея.
Його радіант розташований у сузір'ї Водолія, поблизу зорі з сузір'я Водолія. Спостерігають η Аквариди в північній півкулі у вранішні години, це пов'язано зі сходом сузір'я Водолія. Кількість метеорів, які можна побачити, варіюється для спостерігачів з Північної та Південної півкуль, від 10 до 85 відповідно. Триватимуть Аквариди до 28 травня.
Для спостереження за зорепадом зовсім не потрібні оптичні прилади. Навпаки, його можна і потрібно спостерігати неозброєним оком. Метеори можна і фотографувати.
У межах міста зорепад практично не видно. Та й на околиці оці постануть не всі метеори, лише найяскравіші. Зрозуміло, що у дощову ніч метеоритів теж не буде видно.
Найкраще запастися гарячим чаєм, виїхати на 30-40 км за місто і знайти відкриту місцевість. Тоді можна побачити 60-80 метеорів за годину. Чим далі від населених пунктів, тим менше світлового забруднення - і тим більше зірок, що падають, можна побачити.
Візьміть плед, адже спостерігати явище найбільш комфортно лежачи. Стоячи або сидячи необхідно дивитися в бік, протилежний радіант - так називається точка, з якої нібито вилітають метеорні частки.
Як правильно загадувати бажання під час зорепаду: три правила
- Бажання слід формулювати коректно та уникати частки "не", бо від цього буде залежати і його реалізація у реальному житті. Не кажіть "я хочу не хворіти", а сформулюйте, приміром, так "Я здоровий і сповнений сил".
- Віра — це найголовніша рушійна сила для здійснення наших бажань. Вірте і співпрацюйте з вищою силою на небесах. Вашій вірі й здійсненню бажань допоможуть відповідні медитації та молитви.
- Навчіться відпускати бажання. Після загадування бажання залишається тільки чекати, коли наша мрія стане реальністю. На цьому етапі головне – відпустити своє бажання в простір.
Читайте також:
- Риби-друзі: що подарувати на день народження і як разом проводити час
- Таропрогноз на травень 2021: що карти нам віщують
- Місячний календар на травень 2021: коли повня та молодик
- Таропрогноз на 3-9 травня: що карти нам віщують
- Ретроградний Плутон: дата і вплив
- Езотеричні лайфхаки травня: п'ять порад
- Ретроградний Плутон 2021: як пережити