Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Ветерани АТО обурювалися серіалом про "хунту": "Ви плюнули в обличчя всім бійцям і волонтерам"

СБУ проведе розслідування, чи порушив телеканал "Україна" законодавство.

Нацрада з питань телебачення у четвер, 28 квітня, вирішувала долю ТРК "Україна" через серіал "Не зарікайся" про "ЛНР/ДНР", який громадськість звинувачує у сепаратизмі, йдеться у сюжеті ТСН.19:30.

Директор каналу усі закиди заперечував. "Є різні точки зору. Але експертні, професійні точки зору не угледіли в цьому фільмі того, що йому приписують", - сказав директор "Медіа групи Україна" Євгеній Лященко.

Авторка серіалу Тетяна Гнєдаш каже, що над 100-серійником почали працювати у травні 2014 року і результат її тішить.

"Зробити делікатно і максимально чесно. І ми це зробили. Я пишаюся як головний автор цього серіалу цією роботою. Це моя, якщо хочете, персональна відповідальність. Наш фільм не про те, що має колись закінчитися. Наш фільм про відносини, стосунки, кохання сьогодні", - захищала своє дітище Гнєдаш.

Відео Телеканал Україна отримав сьогодні жовту картку

Вона додала, що фрази, до яких у присутніх претензії, вирвані з контексту і висновки може робити тільки той, хто дивився хоч з десяток серій.

Колишній член комісії Держкіно Олексій Курінний запевняє, що дивився, і точку зору автора не розділяє: "Стаття 15 - це розпалювання міжнаціональної мовної ворожнечі. Стаття 15.1 - це показ, [...] це фактично стосується символіки Росії в Криму".

"Україну від дня незалежності весь час пробували розділити... Цей серіал, я вважаю, не сприяє об'єднанню українського народу, а ділить його на два табори як два протилежні табори у громадянській війні", - наголосив член Нацради Олег Черниш.

Під час дискусії висловилися й присутні ветерани АТО.

"Яке ви маєте право називати бійців, які гинуть, хунтою і бандерівцями? Ви плюнули в обличчя всім - всім бійцям, всім волонтерам, всім загиблим і всім сім'ям. Ганьба вам, "Україна", - не стримався ветеран АТО Назар Барилко.

Члени Нацради також нагадали про соціальну відповідальність під час війни. Кажуть, хоч закону, який би врегулював ситуацію, і немає, його треба створити, і ця ситуація має стати прецедентом.

"Є буква закону, а є дух закону, є мораль і я, наприклад вважаю, що дух закону - важливіший. Бо закон - як дишло. Один одну експертизу приносить, другий - другу. Треба знати, що ми живемо в цій країни і для тих людей, які гинуть за неї", - наголосив голова Нацради Юрій Артеменко.

Перспективи і наслідки обговорювали майже шість годин. Рішення ухвалили за 22 хвилини - рекомендація не показувати серіал у такому вигляді, оголосити попередження і звернутися до СБУ, аби там провели своє розслідування.

Нагадаємо, телеканал "Україна" показав 13 квітня, епізод серіалу "Не зарікайся", в якому зобразив у позитивному контексті терористів з так званої "ЛНР". При цьому бійців ЗСУ і представників української влади в ньому називають "украми", "купкою фашистів", "кривавою хунтою". 

У соцмережах розгорівся неабиякий скандал. Користувачі з обуренням відреагували на сюжет серії і закликали суспільство знайти механізми, щоб вплинути на ситуацію. 

Пізніше Нацрада з питань телебачення і радіомовлення призначила позапланову перевірку ТРК "Україна"

Кореспондент ТСН Ольга Нескородяна

Залиште свій коментар

Вибір редакції