Ветерани АТО/ООС здійснили нічний парашутний десант на Говерлу

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Задум був небезпечним, але цікавим.

Нічний десант на Говерлу задумали здійснити ветерани війни. Ідея небезпечна через темряву, брак орієнтирів, складні метеоумови та необхідність підтримки з землі, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Говерла – найвища точка України, 1:00 година ночі, повітря +8 градусі, вітер, не видно майже нічого. Четверо чоловіків запалюють вогні, бо знають – від цього світла в цю ніч залежить життя трьох їхніх друзів. Вони вирішили стрибнути на Говерлу з парашутами вночі. Ідея виникла в навчальному центрі, де ветерани вирішили поєднати любов на стрибків і любов до гір.

Відео Ветерани війни здійснили нічний парашутний стрибок на Говерлу

Ідея небезпечна через темряву, відсутність орієнтирів, складні метеоумови та необхідність підтримки з землі. Як готувалися до стрибка і навіщо брати з собою в літак сало – у сюжеті.  

Ветерани війни здійснили нічний парашутний стрибок на Говерлу

Дмитро на псевдо Залізяка давно про це мріяв. Він має скаліченого в 5 місцях хребта після авіакатастрофи, але 2014-го пішов на війну, 2015-го повернувся і підкорив Говерлу під синьо-жовтим куполом. А це вже 2018-й, полонина Руна, Закарпаття. Крихітний літачок ледве злітає, година в повітрі, краєвид зачаровує. Парашутистів четверо – перші двоє виконують самостійні стрибки, ще двоє стрибають у тандемі. Із повітря добре видно сигнальні дими, майданчик приземлення, вітровказівники і навіть побратимів, які машуть. Тоді все минулося ідеально.

Але нічні стрибки – інша справа, ризики на приземленні значно вищі. Стрибок може бути скасованим будь-якої миті через погоду. У літачкові можна розгледіти хіба панель приладів, стрибати доводиться по GPS у чорне небо. Зірочки десь унизу – на кожный по три ліхтарі – потрібно розгледіти висотомір, можна побачити максимум свою руку чи коліно: "У тебе немає візуальних орієнтирів, важко визначити дистанцію до точки приземлення".

Фотогалерея Стихійне лихо на Закарпатті: селевий потік з Говерли затопив села та пошкодив мости (25 фото)

Унизу на Говерлі вітер задуває слова. Наземна група дуже хвилюється і щосили маякує, своїх друзів видивляються в тепловізор – у повітрі їх троє. По черзі можна розгледіти і парашути, і парашутистів, тим часом вітер посилюється. Але вони приземлилися – цілі, можна радіти. Уже потім зізналися, що в кишенях мали з собою сало – раптом загубилися б, національний продукт додав би сил знайтися.

Через 4 години, завантажені парашутами та спецоблдананням, вони спустяться з Говерли, поставлять намет і нарешті зможуть відпочити. Від ночі, коли все вдалося, в побратимів залишаються фото – вони вночі розгортають прапори на Говерлі та сміються,  дуже задоволені собою.

Кореспондент ТСН Наталя Нагорна

Залиште свій коментар

Вибір редакції