Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Ветерани АТО тиждень тримали в облозі чиновників на Тернопільщині

Заблокованою була селищна рада Мельниці-Подільської.

На Тернопільщині бійці АТО взяли в облогу Мельнице-Подільську селищну раду. Майже тиждень демобілізовані вояки не впускали на роботу депутатів та чиновників через тривалу тяганину з розподілом земельних ділянок, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

На ґанок селищної ради ветерани принесли шини, а самі розмістилися на лавках прямісінько перед вхідними дверима. Чергують цілодобово, сплять поруч у наметах. Бійці кажуть, що вже рік оббивають чиновницькі пороги з проханням, щоб їм виділили обіцяну землю. У відповідь чують лише відмовки та образи. "Говорили, що ми недорозвинені, сміялися з нас", - каже Антон Завальнюк.

Найгарячіший конфлікт стався на черговій сесії селищної ради. За словами бійців, один з депутатів образливо відгукувався про військових. Депутат селищної ради Іван Невістюк визнає власну провину лише у тому, що він, як і решта обранців та чиновників, уже рік не може знайти півтора гектара землі для бійців. Виділена спершу земля, як виявилося, вже має власників і вважається селянськими городами. Чиновники порадили військовим самотужки владнати проблему. "Сказали: ідіть, домовляйтеся з людьми, щоби городи свої вам віддали", - каже Андрій Іванюк.

Відео Битва за обіцяну землю: на Тернопільщині учасники АТО заблокували роботу місцевих чиновників

Через таке ставлення до захисників Вітчизни бійці вимагають звільнення голови селищної ради. Керівник Мельниці-Подільської уже тиждень лише заглядає у вікна власного кабінету і звинувачує протестувальників у неповазі до односельців. "Ми не можемо нарахувати заробітну плату вчителям, тому що програма спеціальна закладена в комп'ютерах в селищній раді. Що можливо в ручному режимі працювати, то працюємо, що неможливо, то поки що не працюємо", - пояснює Володимир Боднарчук.

Проблема із землею для військових вирішується буквально за годину після приїзду знімальної групи ТСН. Селищний голова запевняє – домовився з усіма власниками городів про їхню добровільну передачу ділянок. Утім, військові не ймуть віри черговим обіцянкам голови. У поліції уже розпочали кримінальне провадження за фактом зловживання працівниками селищної ради службовим становищем. Бійці ж після розголосу їхньої проблеми і початку слідчих дій вирішили розблокувати вхід до адмінбудівлі.

Цьогоріч кілька сотень ветеранів АТО пікетували виконком в Івано-Франківську. Чоловіки кажуть - міська влада за два роки жодному з них не виділила ані земельної ділянки, ані квартири, не займається питаннями лікування, реабілітації та працевлаштування бійців.

Кореспондент ТСН Світлана Павук

Залиште свій коментар

Вибір редакції