Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Ветеринари прогнозують нові смерті овець із "фури смерті"

Чиновники бояться, що тварини могли поширити небезпечні інфекції.

Вівці з "фури смерті" продовжують помирати вже на Вінниччині. Непритомні тварини у передсмертних конвульсіях потрапляють в об’єктиви журналістів, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Крапельниці, які їм ставлять ветеринари, схоже, лише відтягують трагічний кінець. Просто під час знімання, у нас на очах вмирає ще одна вівця. 255 тварин ледь живі. В деяких овець немає шерсті, бо тварини настільки зголодніли, що почали їсти одна одну. Ветеринар із 30-річним стажем Сергій Слободянюк вперше бачить, щоб так поводились із тваринами. "Дуже багато овець отримали множинні травми. Через скупчення по ним ходили і ще з наявних овець деякі відійдуть", - упевнений він.

ВідеоВ очікуванні результатів аналізів вівці з урятованої отари поступово помирають

Іще чотири вівці загинули сьогодні. І це не кінець - кажуть ветеринари, адже стан деяких із них критичний. Лікарі та волонтери намагалися зробити все можливе для їхнього порятунку. Сьогодні в тварин узяли кров на аналіз. Необхідно дізнатися, чи мають вони небезпечні хвороби. Результат може стати вироком для овець. 

В очікуванні результатів аналізів вівці з урятованої отари поступово помирають

Овець експортували до Туреччини морем, але замовник за тваринами не приїхав. Два дні їх тримали закритими у турецькому порту, потім повернули в Україну. В Іллічівській гавані вівці, багато з яких були при надії, провели ще зо два тижні – зачинені без води та їжі. Вони вмирали десятками, сморід утворився неймовірний, але всім було байдуже, аж поки не втрутились зоозахисники. Керівництво порту вирішило тварин знищити – і живих, і мертвих, бо так вимагає закон. Але волонтери не дозволили, відтак отару перевезли під Вінницю.

Вівцям зробили загін на території ветиринарно-санітарного заводу у місті Тульчин. Сьогодні в них забрали кров на аналізи. Зоозахисники результатам лабораторії Держпродспоживслужби зазделегідь не вірять, тож зроблять власні тести. "Ці епідемії, на які ми беремо аналізи з Туреччини... Є документ, що стверджує, що тварини в Туреччині не виходили з цієі зони транзитної, чи як вона називається – митна. І вони не були на самій території, щоб отримати ці хвороби", - каже зоозахисниця Мія Вілард.

Результати аналізу – немов вирок. Якщо вівці хворі, їх знищать. Якщо здорові, то шукатимуть нову домівку. Забрати собі овець готові зоозахисники, власниця отари теж чекає на результати аналізів і на овець. От тільки рятівники тварин не дуже довіряють жінці – бояться, щоб ситуація не повторилася. Заводниця наполягає, що вона не винна в тому, що сталось. "Зверталася, хочу повернути – вони в мене виросли на фермі, я їх годувала. Для мене це не цінність, як в грошах. Для мене, ну, як діти. Я була зацікавлена їх врятувати, щось зробити і залишити їх живими, як я могла знущатися", - каже Олена Семеніч.

Тим часом у столиці та Одесі зоозахисники вийшли на вулицю із протестом. У Києві активісти вимагали від Держпродспоживслужби провести внутрішнє розслідування та притягнути винних до відповідальності. В Одесі ж готують позов до суду на власників замучених овець і планують викупити тварин. Також вимагають вирішити питання відсутності карантинного майданчику в порту, саме через це овець і тримали закритими у фургонах. За словами чиновників, вони подавали прохання до Верховної Ради, аби ті виділили кошти на створення карантинної зони, ще минулого року. "Ми пропонували це до бюджету на цей рік. Ця пропозиція не була врахована і на наступний рік. Поки шо вона також не врахована", - пояснив голова Держпродспоживслужби Володимир Лапа.

Наразі по цій справі відкриті два кримінальних провадження, також проводиться внутрішнє розслідування, адже у Держпродспоживслужбі підозрюють, що умови видачі документів та умови карантинування тварин могли бути порушені. Припускають, що овець було більше і за шість днів транспортування до Туреччини стан тварин погіршився, тому турки їх не захотіли брати. Тепер головне, щоб за результатами аналізів тварини виявилися здоровими, інакше територію трьох областей, якою рухалася фура з отарою, буде оголошено карантинною зоною. Під загрозою усе поголів'я цих областей. Результати аналізів будуть за тиждень.

Кореспондент ТСН Іван Воробйов

Залиште свій коментар

Вибір редакції