Редакційному щурові Плюсику у чотирьох ветклініках поставили кардинально різні діагнози.
Півтори тисячі ветеринарів щороку виходять рятувати тварин з українських вишів. Для порівняння: у Франції диплом отримують лише двісті таких лікарів на рік.
Журналістка ТСН-Тиждень Марина Макущенко перевіряла цього тижня, як працюють ветеринари. А щоб не бути голослівною, у поміч Марина взяла редакційного улюбленця: щура Плюсика, в якого на спині з'явилася пляма.
У кабінеті ветеринара поставили попередній діагноз - у щура ніби лишай. Його поголили, зробили ін'єкцію, потім пофарбували у жовтий колір. Попри те, що хутро у нього не вилазило (а це головний симптом лишаю) з лікарем погодились. За лікування виставили рахунок - близько півтисячі гривень за консультації, процедури і ліки. Але пляма знову з'явилася.
В справжню ветеринарну клініку тварин привозять на госпіталізацію, широке діагностичне обстеження, фізіотерапевтичні процедури і навіть на пологи. Сюди приїхала й Ірина. Її кішка впала з п'ятого поверху і забила легені. Спочатку вона поїхала до звичайної клініки, і ледь не втратила улюбленицю. Там їй зробили УЗД і сказали, що все в порядку.
Кішка ледь дихала, тож вона привезла її в цей госпіталь. Тут оперативно зробили рентген і складну операцію. Кішку врятували, та якою ціною, господарка не зізнається.
Життя дорожче, але не всім так щастить, як Ірині. В країні з'явилось чимало дорогих ветеринарів, за цінами яких - великий цвинтар пацієнтів.
В Оксани вже нова собака - і новий лікар. Попередню "залікували" так, що в неї буквально згоріли всі органи. Менш дорогий, та більш порядний. Купити нового щура - звичайно дешевше, він коштує усього 20 грн., але покинути репортерського Плюсика схоже на зраду.
Тож вирішено було не ризикувати і відвідати різні лікарні: дорогі та не дуже.
"Спробуйте його на жорсткій дієті десь тижні два потримати, якщо пройде – прийдіть", - порадив інший ветеринар.
В одній сказали, що це може бути косметичною проблемою, а не грибком, в іншій взагалі порадили щура каструвати.
Отже журналісти об'їздили чотири клініки і зрозуміли, що це - точно не інфекція і фарбували його даремно, але діагнози - на вибір: перший: ожиріння, другий: підліткові вугрі, третій: сексуальний розлад, четвертий: щурячі паразити, на яких перевірити відмовились, але ліки, на всяк випадок, прописали. Кому вірити і як лікувати тварину? Звернулися за юридичною допомогою до знавців тваринного права.
"У всіх практично ветеринарних клініках, особливо в дорогих, укладається договір, що вони не несуть відповідальності, якщо щось трапитися", - розповів юрист.
І, дійсно, такий договір було підписано. Життя тварини - лише на совісті лікаря, законно позбавити ліцензії клініку за неточний діагноз не варто і намагатись.
Тим паче, за два тижні клініці безперешкодно видадуть нову ліцензію. Вона коштує трохи більше тисячі гривень, і охочих купити такий дозвіл більшає. На разі в цій асоціації ветеринарів - 20 тисяч лікарів. Лише у столиці за десять років кількість ветеринарних клінік зросла вп'ятеро.