Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Ветеринари та науковці розповіли, як домашні тварини реагують на зачіски та фарбування

Косметичні процедури можуть викликати стрес у домашніх улюбленців.

Їм фарбують кігті, одягають костюми, прикраси та роблять дивакуваті зачіски. Поки в Україні власники хатніх тварин ідуть за своїми забаганками, у світі констатують - тваринам потрібне геть інше: cвобода, догляд та розуміння їхніх потреб. Про це йдеться у сюжеті ТСН.19.30.

Пекінез Ярик  - завзятий відвідувач салонів краси. Сьогодні псу зроблять екстравагантну зачіску. Його власниця пані Алла любить яскраві кольори, тож Ярика пофарбують.

"Я взагалі естетка. Люблю все гарне, яскраве, кольорове. Я і люблю все нове. Я знаю характер Ярика. Йому дуже подобається, коли на нього звертають увагу, йому хочеться, щоб усі казали: "Ой, який гарний песик", - розповідає Алла.

Тварин розфарбовують наче веселку, вистригають сов на спині, виголюють метеликів і навіть клеять стрази. Дехто заходить так далеко, що собаку геть не впізнати.

ВідеоЗрозуміти тварин. Чи потрібні домашнім улюбленцям зачіски, костюми та парфуми

Жива іграшка. Їм фарбують кігті, одягають костюми, прикраси та роблять дивакуваті зачіски. Поки в Україні власники домашніх тварин слідують своїм забаганкам, у світі констатують, тваринам потрібно геть інше. Свобода, догляд та розуміння їхніх потреб. 

Зрозуміти тварин. Чи потрібні домашнім улюбленцям зачіски, костюми та парфуми

Що насправді потрібно хатнім тваринам? У Парижі на конференції експерти зі всього світу дискутують про їхнє майбутнє. Одяг, зачіски, фарбування кігтів та прикраси - це антропоморфізм або олюднення тварин. Науковці кажуть, усе це зайве. 

"Реальний виклик зараз - це зберегти бачення собаки як собаки. І справді бачити у котові лише кота. І спробувати зрозуміти, що насправді потрібно їм, а не те, що ми собі уявляємо", - каже організатор конференції, президент компанії Royal Canin Лоїк Муто.

В українки Надії - ціла котяча родина. Вона дозволяє їм все. Для неї вони - не іграшка, а відповідальність. Обов'язкова вакцинація, стерилізація та догляд за твариною. Для неї головне зрозуміти, що треба її котикам. Тому жодного костюмчика чи стрижки. "Вони й так такі гарні", - каже Надія.

Ветлікар Ксенія Олейнікова каже: якщо тварина не привчена, для неї салони краси - це надзвичайний стрес. Фарбування кігтів, кумедні костюми, дивакуваті стрижки - усе це лише людська забаганка, яка може нашкодити.

"Навіть якщо фарба не токсична, а натуральна, то запах може викликати дискомфорт і тривогу. Якщо котика постійно водити до перукаря і він при цьому буде відчувати стрес і причому робити це регулярно, у нього постійно збільшуватиметься гормон стресу і це вплине на стан всього організму. Це може призвести до захворювань, таких як діабет, запалення підшлункової залози і багатьох інших", - каже ветлікар.

Але пані Алла переконана, що Ярику все це до вподоби.

Кореспондент ТСН Алла Хоцянівська

Фотогалерея "Мене вбили твої розваги". Сотні українців вийшли на марші за права тварин (27 фото)

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції