Ви боретеся за право світу жити без російської агресії. Французький письменник написав листа Сенцову

Джонатан Літтель наголосив, що боротьба Сенцова не марна.

Американсько-французький письменник, лауреат Гонкурівської премії 2006 року за історичний роман "Благоволительки" Джонатан Літтель написав відкритого листа українському політв'язню Кремля Олегу Сенцову.

Зазначимо, це вже не перший лист Літтеля, адресований Сенцову. Вперше він написав 10 липня, його листа опублікувало французьке видання Bibliobs. Тоді минуло 50 днів від початку голодування українського бранця Кремля.

Новий лист, датований 3 серпня, опублікувало британське видання The Guardian. Він певною мірою дублює лист від 10 липня, однак вже більш розширений і присвячений 82-му дню голодування.

ВідеоРосійський кінокритик влаштував у Москві одиночний пікет на підтримку Сенцова

Олексій Медвєдєв напередодні написав у соцмережі, що у проведенні мирного мітингу суд відмовив. Тож Медвєдєв закликав усіх, хто хоче, аби Олег жив, прийти до пам'ятника Грибоєдову і поставити у воду квіти. До акції на підтримку незаконно заґратованого українського кінорежисера долучилися півсотні людей, які у різний час приносили живі квіти.

Російський кінокритик влаштував у Москві одиночний пікет на підтримку Сенцова

"Шановний Олеже Геннадійовичу Сенцов, Ви напевно почуваєтеся дуже самотньо у виправній колонії в Лабітангах, найпівнічнішій в'язниці в Росії, далеко від України і від Ваших близьких", - розпочинається лист такими словами

"Я пишу вам, не знаючи, чи надійде цей лист до Вас, але хочу, щоб Ви знали, що Ви не один: є багато людей в усьому світі — таких самих як ви режисерів, письменників, журналістів, активістів і просто звичайних людей, які думають про Вас, підтримують Вас і всім серцем бажають бачити Вас вільним ", - йдеться далі у листі Літтеля.

Він наголосив, що голодування Сенцова є найжорсткішою з можливих форм протесту, але рішення почати це голодування повністю виправдане.

"Триває 82 день відтоді, як Ви оголосили голодування (станом на 3 серпня, - ред.). Ви зробили це, щоб висловити протест не тільки проти несправедливості свого ув'язнення, а й щоб звільнити також 65 своїх співвітчизників, які ув'язнені в тюрмах Росії за тяжкими звинуваченнями. Цей жест, голодування до смерті, є однією з найбільш жорстких форм протесту, яку будь-хто може зробити. У Вашому випадку й поготів, оскільки двоє Ваших дітей чекають на Вас в Криму (де Вас і заарештували) з бабусею, оскільки Ваша дружина була змушена тікати з України. Можна тільки уявити їхній страх, їхні страждання і розпач, з якими вони чіпляються за найменшу надію. Але, незважаючи ні на що, Ваше рішення почати це голодування повністю виправдане ", - зазначив письменник.

ВідеоУ Москві під адміністрацією Путіна активісти влаштували одиночний пікет на підтримку Сенцова

По черзі один за одним вони виходили із плакатами, час від часу до активістів підходила поліція, перевіряла документи та переписувала паспортні дані. За даними російських ЗМІ, на масові пікети у центрі Москви дозволи отримати не вдається. За полярним колом Олег Сенцов голодує вже 82-й день з єдиною вимогою, аби Кремль звільнив усіх українських політв`язнів.

У Москві під адміністрацією Путіна активісти влаштували одиночний пікет на підтримку Сенцова

Він нагадав у своєму листі основні події арешту, суду, ув'язнення Сенцова, консолідацію світового співтовариства про його звільнення, листи і прохання на адресу російського президента про його звільнення. Письменник також зазначив, що російський режим розуміє тільки силу.

"Російський режим розуміє лише одне: влада і баланс сил. Це виходить із голів від президента Путіна до невибагливого слідчого ФСБ, який вимагав від Вас визнання. Це те, що Ви повністю усвідомили, і для мене це пояснює Ваш жест, Ваше рішення припинити харчування: це спосіб змінити баланс сил, перенести його у свою користь і, можливо, повернути його проти Ваших переслідувачів", - вказав журналіст.

Літтель також побажав йому якнайшвидшого звільнення. "Вісімдесят два дні - це тривалий час для голоду, навіть за умови медичної допомоги. Ми всі сподіваємося, що Ваш кошмар скоро закінчиться, і режим, який Вас ув'язнив, пом'якшиться і звільнить Вас..", - зазначив Літтелл.

Він подякував Сенцову за боротьбу і нагадав, що це не дарма, і українець бореться не тільки для своєї країни і її громадян, а "заради жителів усього світу, за їхнє право жити без російської агресії".

"Все, що можу сказати Вам, що Ваша боротьба не марна. Ваші протести проти незаконної анексії Вашої батьківщини, проти грубого порушення Росією міжнародного права, проти непристойного насильства, репресій його режиму і його брехні, пропаганди та дезінформації, мають великий сенс", - зазначив Літтель.

ВідеоЗвільніть Сенцова. На будівлі мерії у Парижі встановили банер на підтримку українського політв'язня

Звільніть Сенцова - плакат із такою вимогою з'явився на паризькій мерії. Голова міста Анн Ідальго підтримала встановлення банера на адміністративній будівлі у французькій столиці. Аби підтримати Сенцова, який голодує вже 78-й день, у Парижі цього тижня проведуть і показ документального фільму про українського політв'язня. Тим часом, матері іншого бранця Кремля - засудженого в одній справі з Сенцовим Олександра Кольченка - дозволили побачити сина. 

Звільніть Сенцова. На будівлі мерії у Парижі встановили банер на підтримку українського політв'язня

Нагадаємо, Сенцов почав голодування 14 травня 2018 року. Він вимагає звільнити всіх утримуваних Росією українських політв'язнів.

Українець був затриманий російськими силовиками в Криму 11 травня 2014 року. Його звинувачували в нібито підготовці терактів на півострові під час окупації Росією. Пізніше Сенцова звинуватили в зберіганні зброї та вибухівки.

5 липня двоюрідна сестра українського політв’язня Олега Сенцова Наталія Каплан зустрілася із ним у російській колонії.  Після зустрічі Каплан повідомила, що Сенцов "схуд і сильно постарів".

Вибір редакції