Виборче законодавство змінено

Позачергові вибори визнають такими, що не відбулися, навіть якщо в них візьме участь менше половини виборців. Внесено ще деякі новації.

Верховна рада
Законопроект опозиції відхилено Фото: portal.rada.gov.ua

Верховна Рада внесла зміни до закону про вибори депутатів парламенту, щоб урегулювати проведення позачергових виборів, установивши для них поріг явки 50% виборців.

За прийняття законопроекту №3606-1 "Про внесення змін у закон України "Про вибори народних депутатів України" і деякі інші законодавчі акти України (щодо порядку проведення позачергових виборів у Верховну Раду України й заміщення народних депутатів України, повноваження яких були достроково припинені)" проголосували 252 депутати за необхідних 226.

Цей документ внесли депутати від коаліції Сергій Матвієнков (Соціалістична партія), Петро Симоненко (Комуністична партія) і Михайло Чечетов (Партія регіонів).

Від ПР за було подано 183 голоси, від СПУ - 29, від КПУ - 21, Блок Юлії Тимошенко дав 7 голосів, "Наша Україна" - 0, позафракційні - 12. 

У прийнятому законі передбачається, зокрема, що позачергові вибори депутатів визнаються такими, що не відбулися, якщо в них взяло участь менше половини від кількості виборців, включених до списків виборців. Також в законопроекті передбачено, що при проведені позачергових виборів депутатів відкріпні посвідчення не виготовляються та не використовуються.

Верховна рада
Парламент прийняв коаліційні зміни до виборчого законодавства Фото: portal.rada.gov.ua

Також закон передбачає, що органи державної прикордонної служби за три дні до дня виборів подають до окружних виборчих комісій відомості про осіб, які зареєстровані в межах відповідної адміністративно-територіальної одиниці, фактично перетнули державний кордон і на момент подання відомостей відсутні дані про їх повернення на територію України.

Закон виключає норму, що діє в нинішньому законі, про те, щоб партія (блок), яка висувала кандидатів у депутати, включених до її виборчого списку, що взяв участь у розподілі депутатських мандатів може прийняти рішення про виключення кандидата у депутати, які за підсумками результатів виборів вважається необраним, зі свого виборчого списку у будь-який час після дня виборів до реєстрації цієї особи як народного депутата України. (Тобто йдеться про «обнулення» списків партій та блоків).

Як повідомили Українські новини, Президент Віктор Ющенко схвалив прийнятий Верховною Радою порядок проведення позачергових виборів парламенту, із установленим для них порогом явки 50%.

Про це повідомив перший заступник голови парламенту Адам Мартинюк.

"Кожен з керівників фракцій бачив на власні очі підписаний Президентом документ", - сказав Мартинюк.

Як повідомляло агентство, Прем'єр-міністр Віктор Янукович очікує, що Верховна Рада на засіданні в п'ятницю прийме всі законопроекти, які були передбачені спільною заявою прем'єра, голови Верховної Ради Олександра Мороза й Президента Віктора Ющенка стосовно проведення позачергових парламентських виборів.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: