Виборчу кампанію-2010 визнано вільною й прозорою

Однією з найбільших проблем підготовки виборів президента КВУ вважає політизацію роботи Центрвиборчкому.

Комітет виборців України (КВУ) характеризує кампанію із виборів президента України як конкурентну, вільну і прозору. Суттєвих порушень прав виборців та тиску на виборців не зафіксовано. Про це повідомляє прес-служба КВУ.

Водночас КВУ відзначає малозмістовність політичного діалогу та нечесність кандидатів щодо виборців.

Багато проблем, що вплинули на демократичність та якість виборчого процесу, були викликані недосконалим законодавством про вибори президента України.

Під час кампанії КВУ зафіксував декілька підтверджених випадків або обґрунтованих повідомлень громадян про здійснення адміністративного тиску на працівників бюджетних та комунальних організацій, застосування службового становища для агітації, "не грошового" підкупу виборців, кримінального втручання у виборчий процес. Однак ці явища не носили системного характеру і мало вплинули на позиції і уподобання виборців.

Рівень матеріально-технічного забезпечення роботи виборчих комісій на виборах у 2000-2010 роках КВУ визнав найгіршим за всію історію проведення виборчих кампаній в Україні. Головною причиною цього називається недостатнє та невчасне фінансування виборчого процесу. За даними КВУ, станом на 15 січня повністю відсутнє фінансування виборів, передбачене у 2010 році і неповністю профінансовані витрати 2009 року. Члени виборчих комісій мають проблеми з якісними приміщеннями, транспортом, телефонним зв'язком, навіть канцтоварами і папером. Робота комісій також ускладнюється несприятливими погодними умовами.

Однією з найбільших проблем підготовки виборів президента КВУ вважає політизацію роботи Центральної виборчої комісії (ЦВК). Серед суперечливих рішень ЦВК Комітет виборців відзначає роз'яснення щодо можливості включення в списки виборців рішенням дільничної виборчої комісії, недостатньо мотивовані попередження кандидатам, безпідставна відмова в акредитації спостерігачам від іноземних держав та міжнародних організацій.

В окружних та дільничних виборчих комісіях не забезпечено рівнозначне представництво кандидатів. Проблемою є постійні ротації у комісіях, відсутність кворуму під час засідань, низький рівень підготовки більшості членів комісій.

Сукупність усіх цих факторів дає підстави КВУ стверджувати, що кампанія по виборах президента 2009-1010 роках стала кроком назад у встановленні в Україні стандартів чесних та демократичних виборів.

Читайте також:

На Черкащині голоси виборців скуповують кукурудзою й горілкою

У Києві викрили "конвертаційний центр", який обслуговував штаб кандидата у президенти

Ющенко попереджає про суспільні протистояння після виборів

В Україні закінчується передвиборча агітація

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: