Вибори мера можуть проходити в два тури

У Верховній раді України зареєстровано законопроект, за яким мерів міст України обиратимуть у дві тури.

Парламентські вибори
УНІАН
Незабаром буде запропоновано ще декілька суттєвих змін до виборчого законодавства України.
Законопроект має назву “Про внесення змін до Закону України ”Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів” та стосується особливостей порядку проведення виборів міських голів.

Текст документу розміщено на офіційному сайт ВР. Законопроект подав народний депутат від БЮТ Михайло Поживанов.

Законопроект пропонує запровадити обрання міських голів за мажоритарною системою абсолютної більшості. Тобто обраним міським головою буде вважатися кандидат, який набрав більше половини голосів виборців, які взяли участь у голосуванні. Якщо в першому турі жоден кандидат не набрав більше 50% голосів, проводиться другий тур між двома кандидатами, які набрали найбільшу кількість голосів виборців. Обраним за результатами другого туру голосування вважається кандидат, за якого проголосувало більше виборців.

Крім того, запропновано виключити можливість голосування виборців "проти всіх". У пояснювальній записці до законопроекту сказано, що цю позицію неодноразово критикували міжнародні організації, членами яких є Україна (ОБСЄ, Рада Європи тощо). Зокрема, зазначалося, що голосування проти всіх кандидатів створює ілюзію у виборців, що їх голосування має значення, тоді як насправді бюлетені, в яких виборці проголосували проти всіх, не враховуються при встановленні результатів голосування нарівні з бюлетенями, визнаними недійсними. До того ж, голосування "проти всіх" посилює політичну апатію населення.

Як відомо, 28-го листопада під час круглого столу на тему: "Перспективи дострокових виборів міської влади в Києві в існуючій політичній ситуації" Михайло Поживанов повідомив, що спільно з юристами та експертами Фонду муніципальних реформ “Магдебурзьке право”, який він очолює, завершується підготовка змін до закону про місцеві вибори і що вже цього тижня цей документ буде зареєстрований у ВР.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: