Вибори президента-2019. Які документи необхідні й чи потрібно платити, щоб проголосувати за кордоном

Вибори президента-2019. Які документи необхідні й чи потрібно платити, щоб проголосувати за кордоном

вибори фальсифікація / Фото: 5 канал

Змінити виборчу адресу українці повинні до 25 березня.

Близько 10 мільйонів українських заробітчан, які, за даними урядовців, працюють за кордоном, а також туристи, які у день виборів будуть за межами України, зможуть проголосувати на виборах президента, йдеться у сюжеті ТСН.19:30.

Щоби проголосувати за кордоном, українцям потрібно прийти до консульства і стати на облік, подавши довідку з місця роботи чи навчання.

За словами генерального консула України Василя Павлюка, процедура займає декілька хвилин і абсолютно безкоштовна.

"Приходили молодики, наші, українці, і вже з українців здирали гроші, що вони їх поставлять у черги, все влаштують. Ми двох затримали", - розповів він.

Водночас туристи можуть надати до відділу реєстру виборців в Україні будь-яке підтвердження, що у день виборів будуть за кордоном.

"Це можуть бути квитки на транспорт, бронь у готелі. Це може бути запрошення від товариша", - пояснила начальник відділу адміністрування Державного реєстру виборців Львівської держадміністрації Зоряна Павлів.

Нелегали проголосувати теж зможуть, але, найвірогідніше, не схочуть, адже їм потрібно зазделегідь змінити адресу голосування й вмотивовано пояснити причину, що у день виборів робитимуть за кордоном. Тож люди побоюються, що будь-яка інформація про них може потрапити до польських фіскалів чи правоохоронців, через це постраждають роботодавці, а українці залишаться без заробітку.

Голоси заробітчан: як проголосувати на виборах президента за кордоном

Голоси заробітчан: як проголосувати на виборах президента за кордоном

Натомість у державному реєстрі виборців запевняють, що усі персональні дані захищені.

"Дані з державного реєстру виборців надаються тільки за рішенням суду. Ні правоохоронним органам, ні іншим державним суб'єктам ці дані не надаються. Ми не відслідковуємо, хто перетинає кордон і з якою метою", - додала Павлів.

Як зазначається, змінити виборчу адресу українці можуть до 25 березня. Натепер у виборчому окрузі зареєстровано чотири тисячі українців, тим часом лише у Польщі працює близько двох мільйонів наших співвітчизників, не враховуючи нелегалів.

Кореспондент ТСН Марічка Кужик

Повʼязані теми:

Наступна публікація