Вибори президента обійдуться бюджету в 1,5 мільярда гривень

Проведення виборів "влітає в копійчину" українським платникам податків. А членам виборчкомів вирішили підвищити зарплату.

Центральна виборча комісія 29 липня затвердить кошторис на проведення президентських виборів в 2010 році, а також обслуговування державного реєстру виборців.

Згідно з підрахункам, проведених членами ЦВК, на проведення виборів президента необхідно буде виділити з державного бюджету більше 1 млрд 500 млн грн, а на проведення виборів в місцеві ради – 952 млн 300 тис грн. На держреєстр, за попередніми даними, знадобиться близько 63 млн грн.

"До 80% від цієї суми (1 млрд 500 млн грн) входять витрати на оплату роботи членів виборчих комісій. Ця сума виникла в першу чергу у зв'язку з тим, що, згідно з постановою Кабінету міністрів від 22 липня, членам виборчкомів підвищується зарплата", - розповів заступник голови Центрвиборчкому Андрій Магера.

Згідно з чинним законодавством, кожен кандидат в президенти має право запропонувати двох представників до складу територіальних або дільничних виборчих комісій.

"Якщо кандидатів буде 30, то в комісії буде як мінімум 60 їх представників, яким необхідно платити зарплату", - пояснив Мегера.

З ним погоджується член ЦВК Олександр Шелестов. За його словами, основне фінансове навантаження ляже на день виборів - 17 січня.

"Цього дня працюватимуть 34 тисячі дільниць, і всім потрібно буде заплатити зарплату. Але якщо законодавство буде змінено, то і ми змінюватимемо бюджет кампанії, оскільки він прив'язаний до кількісного складу комісій", - зазначив Шелестов.

Нагадаємо, в 2004 році на проведення президентських виборів було виділено 391 млн 46 тис 600 грн.

Читайте також:

Вартість реєстрації кандидатом у президенти збільшили у 5 разів

Тимошенко: я переможу на виборах, і більше мені не будуть заважати

Янукович: диявол скуповуватиме душі під час виборів президента

На виборах президента один голос буде коштувати 10 доларів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: