Вибори президента відбудуться на піку кризи в Україні

Пік економічної кризи експерти очікують восени, і саме на цей час Верховна рада призначила вибори президента.

За оцінками багатьох експертів, пік економічної кризи в Україні ще не пройшов. Цілком імовірно, що його слід чекати восени, саме у період передвиборчої кампанії.

Тому рішення проводити президентські вибори у жовтні, на думку деяких експертів, для української економіки невигідне, бо будь-які вибори є фактором нестабільності.

"Більшість аналітиків прогнозують на осінь погіршення ситуації, то ще й на додачу політична нестабільність аж ніяк нам не потрібна. Політична нестабільність і так поглибить ситуацію, яка зараз не найкраща", - вважає начальника аналітичного департаменту компанії "Ренесанс девелопмент" Владислава Перевишка.

Крім того, на його думку, це може негативно вплинути на інвестиційний клімат.

"З економічної точки зору вибори – це додатковий фактор нестабільності. В умовах того, що нам потрібні інвестиції в усі сфери, чинник, який дестабілізує відношення, нам абсолютно не потрібен. Можуть виникнути, наприклад, проблеми з отриманням нових кредитів чи пролонгуванням існуючих", - додав Перевишко.

Однак, серед експертів є й інші точки зору.

Так, директор Міжнародного інституту приватизації Олександр Рябченко вважає, що для української економіки було б набагато краще, якби вибори пройшли швидше, адже спочатку фінансово-економічної кризи влада не надто багато уваги приділяла її подоланню.

"Я не бачу, щоб влада і за відсутності виборів задіяла якісь ефективні кроки з подолання економічної кризи. Тож, чим швидше вибори закінчаться, тим краще буде для держави та економіки. Тож краще, якщо вони будуть проведені у жовтні", - сказав він.

"З економічної точки зору доцільніше їх проводити раніше, а не перебувати у непевності", - наголосив Рябченко.

Він переконаний: для того, аби ухвалювати антикризові рішення, влада має йти на непопулярні кроки.

А зважаючи на близькість виборів, робити це нікому невигідно – тож дієвих кроків на подолання кризи можна очікувати лише після їх проведення, вважає експерт.

Нагадаємо, Верховна рада 1 квітня призначила чергові вибори президента на 25 жовтня цього року. За це проголосував 401 депутат.

Президент вважає це рішення неконституційним і політично мотивованим та планує звернутися з цього приводу до Конституційного Суду.

Читайте також:

Ющенко надіється змінити Конституцію ще за час свого правління

Президентська кампанія в Україні стартує 27 червня

Яценюк не виключає, що жовтневі вибори президента скасують

"Регіони" заблокували Верховну раду

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: