Вибори президента: стартує вирішальна битва за голоси

У вирішальний тиждень перед виборами кандидати у президенти спробують залишити по собі невитравний слід.

До фінішу виборчих перегонів залишився рівно тиждень. І саме час – діставати останні козирі. ТСН проаналізував, чим кандидати зваблюють виборців зараз і що приберігають на другий тур.

Сиротам - цукерки та іграшки, безхатькам - квартири, лікарням - автомобілі, морякам - викуп. За прогнозами аналітиків - будуть ще подарунки і обіцянки. У вирішальний тиждень кандидати спробують залишити по собі невитравний слід.

Нинішній спікер Володимир Литвин дає надію киянам, замученим боротьбою зі снігом і місцевою владою. Він доручив підготувати проект рішення Верховної Ради про ще одні дострокові вибори мера столиці і Київради – 30-го травня цього року. Утім – оптимізм згасає, коли згадати, що все це – обіцянки ще й кандидата у президенти. До фінішу виборчих перегонів – рівно тиждень. І саме час – діставати останні

Найпоширенішим словом цих передвиборчих перегонів ближче до фінішу стало: Україна. Щаслива, у кого - сильна, у кого - заможна, але популярна. Як нова політтехнологія. "На цих виборах є фетишизм, коли політики ототожнюють себе з країною, з тваринами, використовують слогани, які працюють не на раціональний вибір а на асоціацію", - каже політолог Андрій Єрмолаєв.

Користуються і старими прийомами. Ефективний аргумент для переголосування - фальсифікація. Спрацював п’ять років тому. Цей хід і зараз про запас тримають. У таких намірах прем’єр-міністр запідозрила Центральну виборчу комісію. І подала в суд. Київський апеляційний адміністративний суд спрацював навдивовижу швидко. У задоволенні позову відмовлено.

Темою судів цього тижня переймався і опонент прем’єрки - Віктор Янукович. Щоправда, його не конкретна справа турбує, а уся судова система. "Нам вкрай необхідно якомога скоріше проводити судову реформу, яка дасть можливість судовій гілці влади відійти від впливу влади, політиків", - заявив він.

До іншого прийому, вдало відпрацьованого помаранчевою командою - коли всі за одного - звернулися чинний президент, Інна Богословська та Олександр Турчинов. Ющенко навіть назвав імена своїх потенційних соратників – Арсеній Яценюк та Анатолій Гриценко. Щоправда, вони заяв президента не підтримали.

Утім, гарант запевняє - переговори тривають, але відповідає за них не він особисто, а його команда.

А от демократію за яку боролися п’ять років , напередодні виборів - зрадили. З вісімнадцяти кандидатів на проведення національного екзит-полу, який запропонував провести фонд "Демократичні ініціативи", дав гроші лише один.

"Відмову ми на сьогодні отримали від Петра Симоненка, він сказав, що не підтримає. Від Володимира Литвина, де нам сказали, що немає коштів і Олександр Пабат повідомив, що він благодійністю не займається", - повідомив директор фонду "Демократичні ініціативи" Ілько Кучерів.

Ще десять кандидатів - досі вирішують. Попри це на захисті демократії - начебто кандидатська більшість. Своє слово цього тижня і Віктор Янукович додав. "Я розбудую і зміцню демократію. Україна буде не на словах, а справді демократичною", - впевнено пообіцяв він.

Свій шлях до цього пропонує і Юлія Тимошенко. Від фінансування екзит-полу вона відмовилася, одначе в останньому рекламному ролику пообіцяла боротися з олігархією - головним ворогом демократичної України. Утім, конкретніших планів виборці навряд чи дочекаються - принаймні цього тижня - вважають політологи. Найгарячішу інформацію приберігають насамкінець.

"Компромат буде не дрібний, а дуже серйозний, якісь дуже серйозні звинувачення. Такі дії, така заготовка, така інформація – вона має зберігатися саме до другого туру", - прогнозує політолог Володимир Фесенко.

Тож іще тиждень лоскотатимуть нерви глядачів. Політики з телеекранів не зникнуть, але будуть посміхатися і щедро обдаровувати електорат. Традиційно - раз на п’ять років.

Читайте також:

БЮТ позачергово скличе Раду, щоб заборонити голосувати вдома

Ющенко вимагає від Тимошенко піти з політики

ОБСЄ знайшла порушення в ході виборчої кампанії в Україні

ПР звинувачує кандидатів в президенти від влади у підкупі виборців

ВідеоНа фінішній прямій

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: