Вибух в будинку на Позняках: під завалами досі шукають двох людей – всі сподіваються, що вони живі

Вибух в будинку на Позняках: під завалами досі шукають двох людей – всі сподіваються, що вони живі

Фото: Фото Наталії Нагорної/ТСН

Через дощ та потужний вітер паралізувало пошукові роботи на понад дві години.

Другу добу розбирають завали будинку на Позняках. Вибух у десятиповерхівці стався напередодні. Чотири поверхи - з п'ятого по восьмий - зруйновані вщент. Із-під завалів рятувальники дістали тіла трьох мешканців дому. Іще двох шукають. Цю ніч 45 людей провели в інтернаті. Решта роз'їхалася по родичах. Віддаленим під'їздам дозволили повернутися в оселі, але з відімкненими комунікаціями.

Про це йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Через дощ та потужний вітер паралізувало пошукові роботи на понад дві години. Нині шукають двох людей, які досі вважаються зниклими. Вітер був такої сили, що працювати у люльці рятувальники не могли. Роботи поновили нещодавно, і попри те, що дощ продовжується, рятувальники все ж змогли піднятися в люльках та продовжити розбирати завали. На місце підганяють додаткову техніку.

Вже другу добу триває пошук. Чому так довго? Для цього є три причини: велика кількість будівельного сміття, яке заважає шукати, небезпека для рятувальників, які вимушені працювати по 3-4, і те, що двох чоловіків сподіваються знайти живими.

"Вивезено близько 20 тонн будівельного сміття на 11 самоскидах. Працюють рятувальники, ріжуть бетонні плити, за допомогою автокрану ці плити спускаються вниз", – розповів пресофіцер ДСНС України Олександр Хоружний.

Позняківська трагедія: що відбувається на місці події у Києві

Позняківська трагедія: що відбувається на місці події у Києві

"Ми працюємо дуже обережно і завжди працюємо так, щоб не нашкодити людям, які перебувають під завалами, тому що в будь-якому випадку ми шукаємо живих людей", – коментує речниця ДСНС України Світлана Водолага

Цю ніч Давид провів у інтернаті разом із 45 сусідами. Каже, що те, що бачив напередодні, не забути.

"У меня перед очима ось це падало все з верхніх поверхів", – каже він.

В перші хвилини рятувальники вивели 23 людей, згодом дістали ще трьох із верхніх поверхів, де вибух зруйнував сходи. Шукати інших не припиняли і вночі. І постійно встановлювали, де це можливо, будівельні опори для зміцнення конструкції. Але часом і цього було замало.

Вночі десь на годину зупинялася робота. Довелося виводити людей, тому що стіна з того боку будівлі почала деформуватися. Плити почали відхилятися, і була загроза обвалу декількох верхніх поверхів. 

Зараз всередині працює одночасно не більше трьох рятувальників. Прогнозів щодо завершення робіт не дають. 

Все сталося напередодні о 10 ранку. Більшість мешканців були вдома.

Точної причини вибуху не називають досі, лиш припускають: найімовірніше, вибухнув газ. Сусіди одне за одним повторюють: нещодавно у них саме забирали лічильники.

Вибух на столичних Позняках: коментарі від постраждалих

Вибух на столичних Позняках: коментарі від постраждалих

"Останні перевірили 18 числа. Забрали лічильник. У нас весь поверх був на лічильниках, а замість лічильників стояли перемички - тобто поки їх не було, все було нормально", – коментує мешканець будинку Ігор Лясковський.

У соцмережах поширюють фото, на яких видно, що лічильників немає, на їх місці закріплено шланги. Чи з порушенням це було зроблено –з'ясовуватиме спеціальна комісія. У Київгазі на дзвінки журналістів поки не відповідають. А поліція відкрила кримінальне провадження. Найпевніше, вибух пролунав у квартирі літньої жінки, тіло якої знайшли першою. 

Згодом з-під завалів дістали ще двох людей. Швидше за все, це рідні 19-річної дівчини, яку добре знає пані Наталія.

"Вона стояла в шоці і весь час говорила: "Де моя мама?". Я думала, вона тільки маму втратила, а ввечері я дізналася, що і брата, і батька", – розповіла сусідка Наталія Голутян.

З мешканцями постраждалих квартир від учора працюють психологи. Ті ж, хто медичної допомоги не потребують, цілий день чергують біля будинку в надії потрапити до житла, щоб хоч забрати документи. 

Повʼязані теми:

Наступна публікація