Святковий салют у Донецьку буде – вибухнули не всі запаси

Причину вибуху в Донецьку так і не знайшли, але на День Незалежності готуються до феєрверків.

Причина вибуху під Донецьком так і не названа, хоча слідчі не відходили від місця інциденту. Головна версія – недбале поводження та зберігання вибухонебезпечних речовин. Але ж піротехніка сама по собі не детонує і не вибухає.

Кадри, відзняті очевидцями події, зараз гуляють в Інтернеті. Тиждень т ому величезна хмара у вигляді ядерного гриба породила безліч версій. Найжвавіше поширювали тему авіакатастрофи. Неподалік аеропорт – і літаки тут літають дуже низько. Найбільше перелякалися на заправці, що за триста метрів.

Міліція охороняла підходи до охоплених вогнем складів від натовпу охочих повитріщатися на денний салют. МНС-ники гасили суху траву навколо, підійти до епіцентру не було можливості, і надто небезпечно. Усю ніч склади палали й салютували, загасили лише наступного дня. Що спричинило вибухи – самі гадали.

Дмитро Костямін – в.о. заступника керівника ГУ МНС України в Донецькій області каже, що розглядаються всі версії: „Від підпалу до тривіальних порушень правил пожежної безпеки”.

Останнє припущення зараз є основною з 5-ти версій слідства. Кримінальну справу порушили за фактом інциденту, але не виняток, що у процесі двомісячного досудового слідства можуть з'явитися нові обставини і справу перекваліфікують.

Руслана Сотнікова – заступник керівника відділ з розслідування загально-кримінальних злочинів СУ ГУМВС в Донецькій обл., каже, що рано ще казати про конкретні звинувачення. Слідчі кажуть, на цих складах не було системи пожежегасіння. І це не єдине порушення правил зберігання вибухонебезпечних речовин. Версію про підпал перевіряють, але підтверджень цьому немає.

Піротехніки аналізують. Кажуть, салюти самі собою не детонують. Однозначно зовнішній чинник. Та набагато більше їх зараз хвилює як „донецький феєрверк” уплине на український ринок піротехніки загалом. Так, він оздоровиться, головне, щоб, перестраховуючись, не перегнули палицю.

Сергій Коробкін – голова Всеукраїнської асоціації піротехніків України, каже, що не боїться контролю, але боїться упередження.

А от донецький голова Олександр Лук'янченко налаштований оптимістично і містян заспокоює. Незапланований салют ніяк не вплине на майбутні урочистості. Є ще порох у порохівницях! І святковий феєрверк до Дня Незалежності завтра в обласному центрі буде.

Тепер від складів піротехніки лишилось одне згарище. Задля визначення причин вибухів, експерти просіювали буквально кожен клаптик землі. Достеменно підтвердили – жертв немає, бо людських останків не знайдено. Суму матеріальних збитків іще уточнюють. Відомо, що цифра сягає понад 20-ти мільйонів гривень.

У цю суму входить не лише згорілий товар, якого тут було близько вісімдесяти тонн, два ангари, п'ять гектарів вигорілої території, але й збитки зовнішні. У прилеглих будинках повилітали вікна. У садовому товаристві „Факел”, за три кілометри, повигорали присадибні ділянки, один будинок позбувся даху, інший згорів. Власники мають повне право подавати позов на відшкодування. Та лише тоді, коли буде на кого подавати в суд.

Детальніше - у відео ТСН.

Читайте також:

Вибух на заводі піротехніки в Індії: 23 загиблих (відео, оновлено)

Вибух на фабриці петард у Китаї

В Дубаї вибухнув склад піротехніки

В Алжирі понад 300 людей поранені петардами

ВідеоВибух в Донецьку

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: