Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Теорія змови, диверсії чи крадіжки: чотири можливі причини вибухів на військових складах під Калинівкою

Офіційна влада розглядає основною версією диверсію.

Калинівська історія з вибухами на військових складах витягла на поверхню купу цікавого: починаючи від того, коли і де ці події трапилися. І цілий букет версій на додаток, які майже щодня обростають новими, хоча й неофіційними, подробицями.

Про це йдеться в сюжеті програми ТСН.Тиждень.

Найбільше відповідає теорії змови оприлюднення звіту міжнародної організації Amnesty International буквально напередодні вибухів про нібито незаконні поставки української зброї до охопленого насиллям і вбивствами Південного Судану.

Ще одна цікава історія - антитерористичні навчання, які відбувалися в тих місцях тоді ж, коли склади і вибухнули. Не виключено, що в українських спецслужб була інформація про підготовку диверсії. І під виглядом цих навчань СБУ намагалася приховати спецоперацію для затримання диверсантів.

ВідеоСлідчі розглядають чотири можливі причини виникнення пожежі на складах

І це ще не все. Бо є цікава паралель. В Інтернеті можна знайти повідомлення про антитерористичну активність біля складів у Балаклії і також напередодні вибухів, які в березні цього року майже знищили величезний склад боєприпасів.

Але подібні скупчення дивних фактів дають підстави для ще однієї версії. На військових об'єктах намагаються приховати сліди масштабних крадіжок.

Втім, коли йдеться про розкрадання зброї, економічні втрати завжди доповнюються ще й політичними. Вінниччина, де розташований один з найбільших складів боєприпасів, - політична батьківщина президента Петра Порошенка. Він обирався до парламенту в сусідньому з Калинівкою одномандатному окрузі. А початок вибухів припав на день народження президента. Політична ударна хвиля від вибухів у Калинівці була такою потужною, що висловися з цього приводу навіть американський уповноважений у справах України Курт Волкер. Він трохи заспокоїв, заявивши, що підрив складів не вплине на прийняття рішення США про постачання летальної зброї до України.

Залиште свій коментар

Вибір редакції