Вибухи у Кропивницькому: суд заарештував другого підозрюваного, до постачальника газу у слідства питань немає

Вибухи у Кропивницькому: суд заарештував другого підозрюваного, до постачальника газу у слідства питань немає

Фото: Департамент комунікації Нацполіції України

Один із постраждалих помер у лікарні.

У Кропивницькому від опіків помер один із чотирьох потерпілих від масштабних вибухів, що пролунали минулого тижня. Це 58-річний водій газовоза, який зливав скраплений газ зі своєї цистерни в іншу машину. У цей момент стався вибух. Підозру в порушенні правил техніки безпеки оголосили двом керівникам приватного підприємства, яке закуповувало газ, але не постачальнику. Про це йдеться у сюжеті ТСН.19.30.

Іще минулого тижня медики казали, що стан водія газовоза поліпшується і навіть перевели з реанімації до звичайної палати. Але врятувати чоловіка не вдалося – така особливість опікової хвороби, кажуть лікарі.

"Ну, на жаль, такі особливості опікової травми, що при таких опіках розвивається так звана опікова хвороба, яка дає зміни в усіх внутрішніх органах і системах, і пацієнт загинув", – каже завідувачка опіковим відділенням обласної лікарні Наталя Корчака.

Вибухи у Кропивницькому: один із потерпілих помер від опіків у лікарні

Вибухи у Кропивницькому: один із потерпілих помер від опіків у лікарні

Життю решти потерпілих – двох рятувальників та працівника заправки – наразі нічого не загрожує.  Минулої середи саме вони опинилися в епіцентрі семи потужних вибухів, що один за одним пролунали в середмісті Кропивницького.

Із великого газовоза, що належить криворізькому підприємцю, скраплений газ зливали в маленький - місцевих кропивницьких бізнесменів.  Саме їм і оголосили підозру в порушенні правил техніки безпеки. Підприємці свою провину заперечують.

"Вважаю це технічною несправністю, вважаю це нещасним випадком. Ніякий людський фактор не вплинув на цю аварію. Розгерметизація між двома ємностями, виникло полум‘я", – каже директор приватного підприємства Олександр Ляховецький.

Кропивницькі підприємці не розуміють, у чому вони винні, адже газовоз, що вибухнув, належав іншій фірмі.

"Я не розумію, чому слідство взагалі не бере сторону постачальника. На момент переливання вся ця техніка – газовоз, газ, рукав, насос – все це було його", – каже головний інженер приватного підприємства Олександр Слюсар.

Постачальник – криворізька фірма – має не один газовоз і розвозить скраплений газ у різні регіони України. Директор цієї компанії від зустрічі з ТСН відмовився.

Суд у Кропивницькому обрав запобіжний захід обом підозрюваним у цій справі. Уже відомо, що головний інженер очікуватиме вироку під нічним домашнім арештом, а директорові підприємства призначили арешт із правом внесення застави у розмірі 1 млн грн.

Нагадаємо, у Кропивницькому ввечері 27 березня сталися вибухи ємності з газом на автостоянці. У результаті інциденту постраждали троє осіб - двоє рятувальників та водій автоцистерни. Згодом кількість постраждалих зросла до чотирьох. Поліція відкрила кримінальне провадження через вибухи на АЗС у Кропивницькому. В обласній прокуратурі заявили про порушення правил безпеки під час перекачування і транспортування газу біля заправки.

Кореспондент ТСН Олена Шворак

Повʼязані теми:

Наступна публікація