"Вибухові" жарти, п’яний голова дільниці й освячення верби. Як Україна голосує на виборах президента-2019

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

У неділю, 21 квітня, українці обирають президента країни.

В Україні від ранку 21 квітня триває голосування на виборах президента, йдеться у сюжеті ТСН.12:00.

У Чернівцях довелось екстрено шукати заміну голові дільничної комісії, бо останні дні на засідання приходив п'яний, напідпитку був і напередодні. Тож, доки шукали йому заміну, відкриття дільниці затрималось.

На Дніпропетровщині - підхмелений виборець погрожував підірвати дільницю. Щойно вийшов із кабінки, чоловік кинув рюкзак на землю та заявив, що в нього там вибухівка. Членів комісії такі жарти не налякали: п'яного заспокоїли та провели до урни. Вибухівки в нього поліція не знайшла.

ВідеоВибір країни: виборчі дільниці відкриті з 8:00 ранку до 20:00 вечора

Із 8 ранку відчинені виборчі дільниці у всій Україні. Охочі віддати свій голос подекуди збиралися на ґанках іще до відкриття дільниць, тож там вишиковувалися невеличкі черги. Виконати свій громадянський обов'язок українці можуть до 20 години. На закордонних дільницях голосування за президента країни подекуди завершиться вже зранку за київським часом.  

Вибір країни: виборчі дільниці відкриті з 8:00 ранку до 20:00 вечора

В Одесі від самого ранку з‘явилися нові повідомлення про замінування. Протягом останніх днів вибухотехніки майже 20 разів виїжджали на перевірку торговельних центрів, готелів, автовокзалу, аеропорту та навіть лікарні. Сьогодні зранку анонім повідомив про вибухівку на місцевому телеканалі. Обстеживши територію, фахівці небезпечних предметів не виявили. На відкриття дільниць це не вплинуло. Із запізненням відкрилась одна дільниця - у лікарні - через те, що туди не встигли дістатись деякі члени комісії.

За словами голови Одеського осередку комітеті виборців України Анатолія Бойка, були зафіксовані низка порушень.

"Подекуди залишилась неприбраною агітація, фейсбук гудів, штаби запускали приховану агітацію, з цим, на жаль, на цьому етапі, мабуть, нічого не можемо зробити", - розповів він.

Водночас зазначається, що в Одесі реєструють більшу активність виборців, ніж у першому турі. А біля дільниць на посиленому чергуванні перебувають правоохоронці, на випадок, якщо жартівники надішлють нові повідомлення про замінування.

На Запоріжжі, на відміну від Одеси, все абсолютно спокійно: дільниці відкрилися вчасно, без ексцесів, черг немає. На відміну від першого туру виборів, коли вже на 11-ту годину на Запоріжжі проголосувала п’ята частина виборців, цього разу явка складає близько 24 відсотків, адже сьогодні люди спочатку масово йдуть до церков – святити вербу. Порушень спостерігачі зафіксували небагато. В одному з сіл виборець намагався проголосувати на підставі військового квитка замість паспорта. Ще на одній дільниці чоловік намагався сховати бюлетень. Інформації про каруселі чи масові вкидання бюлетенів до поліції поки не надходило.

На Сумщині сьогодні унікальна ситуація: від початку голосування і дотепер - не зафіксовано жодного порушення. Хоча ще кілька днів тому на багатьох дільницях не вистачало членів комісій, їх таки встигли доукомплектувати. І усі 1000 дільниць відкрились вчасно. За півгодини до відкриття там вже стояли черги. Люди прийшли надто рано, бо зізнаються, що хвилюються так, що не можуть всидіти вдома.

У день другого туру виборів президента України спецвипуски ТСН виходитимуть о 12.00, 15.00 та 18.00, а о 19.30 розпочнеться марафон "Вибір країни", який будуть вести одночасно п’ятеро ведучих. О 21.30, коли в ефірі каналу розпочнеться суперфінал "Голосу країни", безперервна трансляція новин триватиме на YouTube-каналі та Facebook-сторінці ТСН. Всередині вокального шоу також заплановано два випуски ТСН, протягом яких глядачам "1+1" повідомлять про найактуальнішу ситуацію на поточний момент, а після завершення проекту, новини повернуться в ефір і триватимуть до першої ночі.

Рівно о 20.00 одразу після закриття виборчих дільниць глядачі ТСН зможуть дізнатися результати ексклюзивного екзит-полу ТСН. Як і у попередньому турі, його на замовлення каналу "1+1" проводитимуть дві авторитетні дослідницькі компанії – Kantar TNS та Info Sapiens. Методом особистого інтерв’ю планується опитати 20 тисяч респондентів, віком від 18 років, на виході з 600 виборчих дільниць по всій території України (окрім спеціальних та закордонних дільниць). Теоретична похибка вибірки становить не більше 0,7%. Методологія дослідження розроблялася згідно міжнародних стандартів, з урахуванням багаторічного досвіду працівників обох компаній у проведенні екзит-полів під час попередніх виборів в Україні. Під час прямого ефіру 21 квітня ТСН також повідомить результати національного екзит-полу. Новинна служба каналу "1+1" покаже реакції сторін, що перемогли та програли.

Залиште свій коментар

Вибір редакції