Віцепрем’єр Федоров розповів, із чого почнеться створення "держави в смартфоні"

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Перехід в "хмару" дозволить зекономити гроші з бюджету.

Український уряд прагне скоротити кількість держреєстрів і перейти на хмарні сховища.

Про це заявив в інтерв’ю "Українській правді" віцепрем'єр із питань цифрової трансформації Михайло Федоров.

"У нас зараз у державі 350+ реєстрів. У Європі, в цивілізованих державах, які вже давно розвивають діджитал, базових реєстрів від 7 до 12. Це сталося через те, що кожен державний орган хотів створити "котедж у котеджному містечку" - хотів володіти і контролювати базу даних про людей. Зараз ми за підтримки Естонії і Литви ініціювали аудит всіх електронних реєстрів. Паралельно ми почали верифікацію даних - на певному рівні з'єднуємо дані з різних реєстрів для того, щоб зрозуміти, які дані є і скільки людей живе в країні. Цей проект для себе ми називаємо "Е-перепис". Тому що практично всі люди є в тому чи іншому реєстрі", - наголосив він, додавши, що це буде першим етапом перепису населення.

За словами Федорова, завданням чинного уряду є скорочення за найближчі кілька років кількості реєстрів і посилення базових реєстрів, які вже існують.

 

"Ми зараз готуємо Cloud first strategy (стратегія переходу на хмарні сховища - прим.ред.). Я хочу найближчим часом максимально швидко перейти в "хмару" і зробити так, щоб, по-перше, українському бізнесу, який працює в цьому напрямі, дати новий ковток повітря, відкрити великий ринок, і по-друге, уникнути цих царств і незрозумілих витрат бюджету. Перехід в "хмару" дозволить заощадити велику кількість грошей", - зазначив віцепрем’єр.

Також Федоров, посилаючись на дані дослідження, спрогнозував, що від 2020 до 2024 року з урахуванням щорічного зростання на 20% на забезпечення "залізом" буде витрачено 100 млрд грн.

"Стратегія Cloud first за 5 років може заощадити 40 млрд гривень. Навіть якщо взяти з цієї суми якісь умовні піввідсотка, я точно не рахував, і витратити на хорошого CTO всієї країни (Chief technology officer - технічний директор), який допоможе швидко реалізувати стратегію Cloud first, ми можемо заощадити 40 млрд. Сподіваюся, що протягом місяця у нас з'явиться СТО - людина, яка буде технічним директором країни, який буде моєю правою рукою в реалізації цього проекту, і за найближчі кілька років ми повністю перейдемо в "хмару", - додав він.

Водночас віцепрем'єр із питань цифрової трансформації розповів, що для реалізації стратегії Cloud first було кілька перешкод.

"Перше. Не було організаційної структури для впровадження Cloud first. Тепер вона є: є міністерство, яке формує політику. Нам потрібен СТО для того, щоб це реалізувати. Я спілкуюся з найбільшими IT-компаніями і прошу у них таку людину. Ми створимо для неї всі умови і дамо їй конкурентну заробітну плату. Подаруйте нам цю людину на 5 років. Друге - законодавче поле. Зараз низка приватних компаній пишуть закони. Так бути не повинно. Закони має писати держава. У найближчі кілька місяців ми винесемо на розгляд законопроект, який стосується "хмари", - запевнив він.

Окрім цього Федоров назвав ще одну перешкоду для реалізації стратегії - централізація закупівель в сфері забезпечення державних інформаційних систем "залізом".

"Зараз там повний бардак. Я вважаю, що для цієї сфери закупівель потрібно всередині Prozorro створити окремий проект. У нього вже навіть є назва - Cloud store. Там буде інший формат закупівлі "Клаудіо" у компаній", - резюмував він.

Нагадаємо, раніше заступник керівника Офісу президента України Руслан Рябошапка заявив, що нова Антикорупційна стратегія має бути спрямована на максимальне переведення послуг в онлайн та охоплювати напрями з найбільшими корупційними ризиками. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції