Від 10 тис. грн стипендії щомісяця до 100 тис. премії: Зеленський розповів, за що платитиме учням

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Від 10 тис. грн стипендії щомісяця до 100 тис. премії: Зеленський розповів, за що платитиме учням

УНІАН

Найкращих учасників ЗНО визначатимуть у кожній області.

Президент Володимир Зеленський підписав указ щодо премій, стипендій та грантів для найрозумніших, найталановитіших учнів України.

Про він повідомив у своєму відеозверненні 29 січня та пояснив, про які саме суми йдеться.

Так, перше — щодо стипендії для учнів за результатами ЗНО. За словами глави держави, це 250 стипендій, по 10 для кожного прекрасного регіону України. Щороку буде визначатися топ-10 найкращих учнів кожної області за результатами ЗНО. Кожен із цих учнів отримуватиме стипендію 10 тисяч гривень щомісяця, тобто всього кожен буде отримувати 120 тисяч на рік. Але за умови, що дитина обирає і навчається в українському виші.

Друге — премії переможцям всеукраїнських учнівських олімпіад. Виплата — 20 тис. грн кожному. Переможець міжнародної олімпіади отримає 100 тисяч гривень. "Окремо додам, щомісячні стипендії від президента України переможці всеукраїнських та міжнародних олімпіад вже отримують, це вже діє", — додав Зеленський.

І третє, щороку будуть виділятися гранти президентом України для здобуття вищої освіти за кордоном. Це США, Велика Британія, Німеччина, Франція, Канада, Японія, Китай, Південна Корея та інші. Обов'язкова умова — після отримання диплому повернення до України та робота на державній службі протягом трьох років.

Нагадаємо, уряд 27 січня підвищив розмір соціальної стипендії дітям-сиротам. Відтепер така стипендія становитиме до 150% розміру прожиткового мінімуму для дітей відповідного віку, а після досягнення 18 років – до 150% розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб. До цього соціальна стипендія становила 2 360 грн. Тепер очікується, що розмір соціальної стипендії для дітей-сиріт збільшиться в середньому на 1 150 грн

Президентські премії: найкращим учасникам ЗНО та переможцям олімпіад платитимуть стипендії

Президентські премії: найкращим учасникам ЗНО та переможцям олімпіад платитимуть стипендії
Наступна публікація