Від 12 до 17 років ув’язнення: російський суд виніс вироки п’ятьом кримським татарам у "справі Хізб ут-Тахрір"

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Їх звинуватили у членстві в терористичній організації.

У Росії п’ятьох кримських татарів у "справі Хізб ут-Тахрір" засудили до ув’язнення в колонії суворого режиму на 12-17 років.

Про це пише "Радіо Свобода".

Зазначається, що російський суд у Ростові виніс вироки Теймуру Абдуллаєву (17 років), Узеїру Абдуллаєву (13 років), Рустему Ісмаїлову (14 років) Айдеру Саледінову та Емілю Джемаденову (по 12 років).

Усіх їх визнали винними в організації та участі в діяльності терористичної організації.  

Нагадаємо, фігуранти "справи Хізб ут-Тахрір" Еміль Джемаденов, Узеїр Абдуллаєв, Теймур Абдуллаєв, Айдер Саледінов і Рустем Ісмаїлов були затримані 12 жовтня 2016 року на території окупованого Криму за підозрою в причетності до організації "Хізб ут-Тахрір".

Представники міжнародної ісламської політичної організації "Хізб ут-Тахрір" називають своєю місією об'єднання всіх мусульманських країн в ісламському халіфаті, але вони відкидають терористичні методи досягнення цього і кажуть, що зазнають несправедливого переслідування в Росії та в окупованому нею в 2014 році Криму. Верховний суд Росії заборонив "Хізб ут-Тахрір" у 2003 році, включивши організацію до списку об'єднань, названих "терористичними".

ВідеоЄС закликає Росію звільнити затриманих в окупованому Криму татар

У понеділок російські силовики вдерлися до їхніх помешкань. Обшукали 5 будинків у різних містах окупованого півострова. Місцеві активісти повідомляють про затримання 8 людей. Їх вивезли до Сімферополя. Прес-секретар ЄС Майя Косьянчич закликає звільнити цих та інших заарештованих кримських татар.    

ЄС закликає Росію звільнити затриманих в окупованому Криму татар

Залиште свій коментар

Вибір редакції