Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Від 2020 року в Україні можуть заборонити продаж антибіотиків без рецептів: як бути

Українці щороку вживають 150 мільйонів доз антибіотиків.

У 2020 році в Міністерстві охорони здоров'я обіцяють продавати антибіотики за рецептом. Крім того, будуть контролювати лікарів, кому і скільки вони виписують протимікробних засобів, йдеться у сюжеті ТСН.19:30.

Щоб врятувати життя пана Олександра, йому довелося на 70 хвилин зупиняти серце. Хірурги забрали джерело інфекції і зробили пластику клапана. Це результати стійкості бактерії, яка викликала запалення, до антибіотиків. 

У нього підвищилася температура, яка трималася кілька місяців. До підвищення призводила інфекція, яку намагалися вбити антибіотиками. Утім, лікарі в організмі пана Олександра виявили бактерії, які не вразливі одразу до шести видів антибіотиків. Організм чоловіка не реагує на антибіотики, бо ще замолоду він займався самолікуванням.

Люди часто шкодять самі собі, помилково ковтаючи антибіотики. Вони зовсім не допомагають при застуді, грипі чи вірусних захворюваннях. Загалом, у кожному другому випадку використання антибіотиків не доречне.

Відео Одна з найбільших загроз світу: у 2020 році антибіотики продаватимуть винятково за рецептом

У МОЗ обіцяють антибіотики продавати винятково за рецептом і контролювати лікарів, кому і скільки вони виписують протимікробних засобів. Безконтрольне споживання цих медикаментів призводить до того, що лікарям у майбутньому не буде чим лікувати інфекційні захворювання, бо бактерії стають не вразливими до антибіотиків.  

Одна з найбільших загроз світу: у 2020 році антибіотики продаватимуть винятково за рецептом

150 мільйонів доз антибіотиків в Україні вживають щороку. Ми одна з європейських країн, де найпростіше придбати ці медикаменти. Наприклад, ТСН його продали у двох аптеках без рецепту.

В Україні обіцяють від 2020 року не лише відпускати протимікробні препарати за призначенням, але й контролювати лікарів, у яких випадках вони виписують антибіотики. Це станеться за умов, коли усі заклади перейдуть на електронний облік. "Електронний рецепт може бути рішенням для такого контролю. Це буде означати, що і в аптеках ми будемо розуміти, хто і як відпускає антибіотиків, хто і скільки виписує антибіотиків", - каже очільниця МОЗ Зоряна Скалецька.

Обмежити використання антибіотиків обіцяють і у тваринництві. Вони в людський організм можуть потрапляти разом з вирощеною на фермах рибою, м'ясом, молоком чи йогуртом.

Поки антибіотики використовувалися широко і бездумно, бактерії почали виробляти механізми захисту: вони стали резистентними до протимікробних препаратів. У цій лабораторії виявляють все більше дорослих і дітей, геть не чутливих до антибіотиків.

За останні 15 років не було відкрито жодного нового класу антибіотиків. Тим часом з'являються супербактерії, які не реагують на жодні відомі антибіотики. Всесвітня організація здоров'я вважає це одною з головних загроз людству. Від супербактерій в Європі вже зараз помирає 25 тисяч людей на рік.

Що кожен може зробити для себе? Не використовувати протимікробних засобів під час вірусних захворювань чи застуди, не купувати цих медикаментів без призначення лікаря, не переривати курс антибіотиків навіть, якщо стало краще.

Кореспондентка ТСН Ірина Маркевич.

Залиште свій коментар

Вибір редакції