Від Авакова вимагають вибачень

Голова ради директорів ДК "Газ України" Сергій Зубов вимагає публічних вибачень від харківського губернатора Арсена Авакова .

Голова ради директорів ДК "Газ України" Сергій Зубов вимагає публічних вибачень від голови Харківської облдержадміністрації Арсена Авакова за "голослівні звинувачення" у вимаганні.

Про це Зубов заявив на прес-конференції в Києві, коментуючи вчорашні заяви Авакова про зрив опалювального сезону в 5 районах Харківської області через упереджену позицію ДК "Газ України".

Сергій Зубов
УНІАН
Голова ради директорів ДК "Газ України" Сергій Зубов
За словами Зубова, підконтрольна Авакову компанія "Дирекція розвитку інфраструктури території" (ДРІТ), яка й здійснює поставки теплоенергії в Куп’янському, Шевченківському, Дергачівському, Барвінківському й Золочівському районах Харківської області, станом на 29 жовтня розрахувалася з "Газом України" за поставлений газ всього на 76%.

"Вже за 2006 рік ДРІТ заборгувала понад 3 млн. грн., розрахувавшись із державою всього на 62%. Станом на 2 жовтня 2007 року рівень розрахунків взагалі дорівнював 27%, і лише 29 жовтня ДРІТ перерахувала трохи більше 8 мільйонів, довівши рівень розрахунків до 76%”, - сказав він.

У той же час, зазначив Зубов, населення вказаних районів розрахувалося з цією компанією на 100%.

"Куди діваються гроші, що недоплачують нам, - для мене велике питання", - заявив Зубов.

Він додав, що, крім поточних боргів, ДРІТ має заборгованість перед компанією "Газ-тепло" в розмірі 8,3 млн. грн. При цьому 5 млн. грн. із цієї суми, за інформацією ДК "Газ України", було виведено з компанії.

Зубов пояснив, що в 2005-2006 рр. компанія "Газ-тепло" поставила теплову енергію "Куп’янським тепловим мережам". У свою чергу, ця компанія продала тепло не напряму населенню, а ДРІТ. Після чого ДРІТ поставив тепло населенню й, відповідно, зібрав із нього платежі.

"З такого ланцюжка виходить, що зібрані гроші ДРІТ повинен передати назад "Куп’янським тепловим мережам". Проте спритні ділки (…) розрахувалися не живими грошима, а векселем на суму 5,1 млн. грн. Того ж дня ДРІТ сам же й викупив його назад, але з дисконтом у 99%, тобто всього за 1% від вартості або за 51 тис. грн.”, - сказав Зубов.

Він зазначив, що поставка газу ДРІТ поновиться тільки після погашення компанією 9 млн. грн. і врегулювання питання із заборгованості в 5 млн. грн. перед "Газ-тепло”.

В зв`язку з цим Зубов заявив, що ДК "Газ України" має намір оскаржити в суді звинувачення Авакова, які компанія розцінює як наклеп. Крім того, Зубов вимагає від губернатора Харківської області публічно вибачитися за озвучені ним заяви.

"Голослівно обвинувачувати компанію в тому, що вона до когось ставиться упереджено, я вважаю, це не правильно. Пан Аваков, вважаю, повинен вибачитися перед всією компанією й переді мною особисто як керівником", - підсумував Зубов.

Як повідомлялося, 30 жовтня губернатор Харківської області Арсен Аваков звинуватив ДК "Газ України" у вимаганні й зриві домовленостей про поставки газу.

"Газ України" неодноразово заявляв про незадовільні розрахунки за газ підприємств комунальної теплоенергетики Харківської області.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: