Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Від ботулізму померли вже вісім українців. Як не отруїтися до смерті рибою

На Сумщині розшукують 600 кілограмів потенційно небезпечної риби .

Риба, яка вбила щонайменше вісьмох людей. Українців попереджають - їсти рибу домашнього приготування, яка не пройшла термічну обробку, вкрай небезпечно для життя. Полтавська риба вклала в лікарні двох жителів Сумщини, в реанімації Херсона досі перебуває жінка, яка напередодні поласувала рибою разом з чоловіком, що помер від ботулізму. Лікарі попереджають - симптоми хвороби оманливі, а із зовнішнього вигляду риби розпізнати хворобу неможливо.

Про це йдеться в сюжеті програми ТСН.19:30.

Риба з ботулізмом забрала життя вже вісьмох, попереджає на своїй сторінці у соцмережах міністр охорони здоров'я Уляна Супрун. І радить - ні в якому разі не купувати ці продукти на стихійних ринках та у пішохідних переходах.

Ботулізм не можна побачити чи відчути на смак. 600 кілограмів такої потенційно небезпечної риби наразі розшукують на Сумщині - товар придбали з рук у Полтаві. Рибою встигли поласувати двоє чоловіків, які наразі перебувають у лікарні.

Минулого року на Сумщині ботулізм діагностував у себе фельдшер швидкої допомоги, сам приїхав в лікарню, але за добу чоловіка не стало. І це при тому, що фельдшер добре знав симптоми. Часу на лікування ботулізму надзвичайно мало.

Всі шанувальники домашньої риби мають пам'ятати – симптоми ботулізму відрізняються від симптомів харчового отруєння. Погіршується зір, змінюється голос, з'являється м'язова слабкість та ускладнюється дихання.

ВідеоСмертельна риба. Щонайменше восьмеро людей померли від ботулізму цього року

Полтавська риба вклала в лікарні двох жителів Сумщини, в реанімації Херсона досі перебуває жінка, яка напередодні поласувала рибою разом з чоловіком, що помер від ботулізму. Лікарі попереджають - симптоми хвороби оманливі, а із зовнішнього вигляду риби розпізнати хворобу неможливо. 

Смертельна риба. Щонайменше восьмеро людей померли від ботулізму цього року

Тим часом у херсонській лікарні не вдалося врятувати чоловіка - він став восьмою жертвою риби з ботулізмом за цей рік. Йому не встигли вчасно привезти сироватку, хоча у Міністерстві охорони здоров'я кажуть, що препарат є. Ліки отримала вдова загиблого, з яким разом поїли риби. Але жінка досі в реанімації в тяжкому стані.

Інфекціоністи попереджають - ботулізм живе у кишківнику риб.

"Якщо виловити та відразу викинути кишківник, то з ним видаляється і збудник", - каже інфекціоніст Оксана Гудзенко.

Інфекціоністи попереджають - категорично не можна їсти рибу вдома без термічної обробки.

Кілька років в Україні взагалі не перевіряли рибгосподарства. Звідки риба, можна було дізнатися лише з накладної. Тепер обмеження на контроль зняли. Проте перевіряють тільки легальні підприємства.

"Більшість вживання в'яленої риби – це стихійні ринки, це домашнє виготовлення. Що і є по-суті причиною цих останніх захворювань"- говорить в.о. начальника Херсонського міського управління Держпродспоживслужби Марина Малахова.

Більше подробиць дивіться на відео в сюжеті Наталії Нагорної, Олени Ваніної, Оксани Солодовник та Олени Черняєвої.

Залиште свій коментар

Вибір редакції